חיים משותפים - בת זוג בהליך גירושין - פורום משרד הפנים

שאלה חדשה
 • שיצ

  נשלח ע"ישיצ 17:25, 1 במרץ 2015

  שלום לכם יש לי פגישה ראשונה לפתיחת תיק לחיים משותפים בסוף מאי. חברתי נמצאת בתהליך גירושין אבל כנראה שלא נספיק להביא את תעודת הגירושין עד לפגישה. האם כדאי לדחות את הפגישה עד לקבלת התעודה או שאני יכול להתקדם בתהליך ולהביא אישור בשלב מאוחר יותר או להביא אישור מעורך דין שלה על תהליך גירושין ?. דבר נוסף, צירפתי את מסך הדרישות שקיבלתי במשרד הפנים, איזה טופס בקשה לאשרת כניסה אני צריך למלא? להביא אותו איתי לפגישה או להגיש לפני ? אני רוצה להתחיל את התהליך כמה שיותר מהר... תודה רבה לכם

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דור פנק

  עו"ד דור פנק,מנהל הפורום

  19:58, 2 במרץ 2015

  שלום רב
  את כל המסמכים המעידים הנדרשים שברשימה מאומתים יש להציג תוך 45 יום לכל היותר מיום פתיחת התיק.
  יש להקפיד כי בת הזוג תהיה באשרה חוקית ולהאריך את אשרת הביקור שלה מעת לעת.
  תוכלו להביא אישור מבית המשפט על הליך הגירושים (העתק כתב תביעה, פרוטוקולים, דיונים) ויש צורך לאמת אותם ולתרגם בתקווה שיאפשרו לכם להתחיל את ההליך או לכל הפחות שלא יסגרו לכם את ההליך.
  בהתאם לנהלים בכל מקרה של סגירת הליך ניתן להתחיל בהליך מחדש רק בחלוף שנה מיום הסגירה אלא אם יש נסיבות מיוחדות המצדיקות אישור מיוחד.
  מומלץ לפנות לייעוץ אישי על מנת שתקבלו את המידע הרלוונטי ביותר באופן פרטני בשים לב לארץ המוצא של בת הזוג, השלב בהליך הגירושין, האם בת הזוג כעת באשרה חוקית או לא וכד'.
  בהצלחה

  תגובה
 • 10:00, 3 במרץ 2015

  תודה רבה, אני חושב שעדיף לנו להמתין לסוף תהליך הגירושין ואז לפתוח תיק.

  תודה רבה

  תגובה
מנהל הפורום:עורך דין יהושע פקס

מנהל הפורום: עורך דין יהושע פקס

חבר בלשכת עורכי הדין בישראל משנת 2009, מוסמך תואר שני במשפטים (LLM) אוניברסיטת חיפה. עורך דין יהושע
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בענייני "משרד הפנים – רשות ההגירה והאוכלוסין" – נעניק מענה בנוגע לאשרות כניסה לישראל, אזרחות ישראלית, אשרת עולה, אשרה לעובד זר, אשרה לבני זוג זרים, אשרת עבודה למומחה זר, קנסות מנהליים וכתבי אישום כנגד מעסיקי עובדים זרים, תביעות אבהות על פי דרישת משרד הפנים לרבות הליכי הסדרת מעמד של ילודים בהליכי פונדקאות בחו"ל. נתקלתם בבעיה מול פקיד משרד הפנים – אני כאן לרשותכם על מנת לפתור את סבך הבירוקרטיה.