חיים משותפים- עובדת זרה - פורום משרד הפנים

שאלה חדשה
 • שרית

  נשלח ע"ישרית 23:09, 26 בפברואר 2013

  בהמשך לשאלותי מה- 3-.12.12. קיצור של המקרה: אבא שלי חי עם פיליפינית מזה 9 חודשים חיים משותפים. הם הגישו בקשה לועדה לשכתית במשרד הפנים, אך הועדה לא אישרה כיוון שלא מאמינים בכנות הקשר. הטענה שלהם היא שיש ביניהם 30 שנה הפרש בגיל, והם מאמינים שלפיליפינית יש מטרה אחת והיא להישאר בארץ בכל מחיר. בנוסף - הפיליפינית שנמצאת בארץ 14 שנים - מתוכם 7 שנים היתה ללא אשרה. ולפני שנה וחצי חייתה עם שותף ישראלי אך נפרדה ממנו כיוון שהם לא הסתדרו. כרגע במשרד הפנים אמרו שנערער ונגיש את העירעור לאותה פקידה שסירבה לנו עכשיו. אז מה ההיגיון, הרי אם כך אז ברור שהפקידה לא תשתכנע. פנינו לעו"ד שצריכה לבדוק את העיניין. מי קובע לאיזה ועדה צריכים להגיש את העירעור? האם במקרה הלא פשוט הזה יש טעם בעירעור? או שהמקרה נשמע אבוד? חשבנו לפנות אליך. הבעיה היא גאוגרפית. מודה מאוד

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דור פנק

  עו״ד דור פנק,מנהל הפורום

  14:48, 27 בפברואר 2013

  שלום רב,
  במשרד הפנים ישנו נוהל ערעורים וניתן לערער פעם אחת בלבד לדרגה אחת מעל למי שנתן את ההחלטה.
  לדוג׳ החלטת פקיד הערעור הוא למרכז אשרות, החלטה של מרכז אשרות הערכור למנהל הלשכה, החלטת מנהל הלשכה הערעור לראש הדסק וכו׳.
  לא ברור לי למה לדעתך המקרה ״אבוד״ אם מדובר בקשר אמיתי ויש הוכחות חיצוניות לקשר הזוגי ניתן להתנות את האשרה בהפקדת ערבות בנקאית או לתת אשרה ״מחוץ להליך״ אלו פתרונות יצירתיים שנעשו בעבר.
  השלב הבא בערעור הוא הגשת השגה לוועדת ההשגה לזרים בירושלים או תל אביב בהתאם למקום המגורים שלכם( זהו הליך חובה לפני פניה לבית המשפט) ואם גם וועדת ההשגה דוחה את ההשגה ניתן להגיש עתירה מנהלית.
  מבחינתנו בעיה גיאוגרפית אינה קיימת ואנו מייצגים מאילת בדרום ועד לצפת או עכו בצפון.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עורך דין יהושע פקס

מנהל הפורום: עורך דין יהושע פקס

חבר בלשכת עורכי הדין בישראל משנת 2009, מוסמך תואר שני במשפטים (LLM) אוניברסיטת חיפה. עורך דין יהושע
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בענייני "משרד הפנים – רשות ההגירה והאוכלוסין" – נעניק מענה בנוגע לאשרות כניסה לישראל, אזרחות ישראלית, אשרת עולה, אשרה לעובד זר, אשרה לבני זוג זרים, אשרת עבודה למומחה זר, קנסות מנהליים וכתבי אישום כנגד מעסיקי עובדים זרים, תביעות אבהות על פי דרישת משרד הפנים לרבות הליכי הסדרת מעמד של ילודים בהליכי פונדקאות בחו"ל. נתקלתם בבעיה מול פקיד משרד הפנים – אני כאן לרשותכם על מנת לפתור את סבך הבירוקרטיה.