התחלת תמא 38 באמצע חוזה שכירות - פורום דירה להשכרה

שאלה חדשה
 • יוסי

  נשלח ע"ייוסי 19:55, 28 בפברואר 2015

  אני באמצע חוזה שכירות ונודע לי עכשיו דרך ועד הבית שעוד כחודשיים מתחילים עבודות תמא 38 בבניין. בעל הדירה לא מוכן שנצא מהדירה בחודשיים הראשונים של הבנייה בגלל שהעבודה בהתחלה היא על היסודות של הבניין והוא גם לא רוצה להוריד במחיר. לאחר החודשיים הראשונים הוא מוכן להוריד את מחיר השכירות ומכיוון שאני רוצה לצאת באמצע החוזה הוא רוצה שאני אמצא דייר חלופי. בחוזה לא רשום כלום על התמא החוזה הוא חוזה סטנדרטי ללא אופציית יציאה. האם אני יכול לצאת באמצע השכירות עקב תחילת התמא?האם אני מחוייב למצוא דייר חלופי או שבעל הדירה צריך למצוא?האם בעל הדירה מחוייב להוריד במחיר השכירות מתחילת העבודות ובמידה וכן בכמה?

  השב
 • 10:50, 1 במרץ 2015

  שלום רב
  אין נוסחה מדויקת להנחה- הכל לפי הסיכומים ביניכם, ומידת ההפרעה בפועל.
  מאחר ולא דאגתם לסעיף יציאה מראש בחוזה - יש לצאת רק בהסכמת בעל הדירה.
  על כן יש לנסות ולחפש דיירים אחרים במקומכם.
  או להישאר עם המחיר המוזל עד תום השנה.
  בד"כ תמ"א מתארכת ולוקחת זמן - כך שיכול להיות שיהיה עיכובים.
  בהצלחה,

  תגובה
 • 10:42, 31 באוגוסט 2016

  באשר להטעיה, קובע חוק החוזים כי מי שהתקשר בחוזה עקב טעות, שהיא תוצאת הטעיה שהטעה הצד השני או אחר מטעמו, רשאי לבטל את החוזה. החוק מגדיר את המושג "הטעיה" בצורה רחבה של אי-גילוי עובדות שלפי דין היה על הצד השני לגלותן. במקרה כזה, יכול השוכר להודיע למשכיר כי הוא הטעה אותו, ולכן הוא מבטל את ההסכם, זכאי לצאת מהדירה וכן לדרוש את השבת תשלומי השכירות ששילם וערובות השכירות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

מנהל הפורום: עו"ד תומר פרלמן

בוגר תואר במשפטים מהמרכז האקדמי למשפט ועסקים וחבר לשכת עוה"ד החל משנת 2012. את ההתמחות עשה במשרד גד
למידע נוסף

054-4532225 חיוג
הודעה

נכנסים לדירה חדשה? בעל הבית מבקש ערבויות מיוחדות? אתם קוראים את החוזה ומתלבטים אם להכנס? אין סעיף יציאה באמצע החוזה? שאלו שאלות שיכולות לסייע בהמשך המסע