• 8 במרץ 2015

  פינוי הדירה עקב עבודות שימור בבניין

  שלום רב,

  אני ואשתי חתמנו על חוזה לשנה עבור דירה בבניין אשר נמצא בהליכי שימור. בחוזה נכתב כי ייתכן שתהיה הפרעה בתוך הדירה למספר ימים עבור בניית מרפסת. בפועל, 3 חודשים אחרי שנכנסנו לדירה, הסתבר לבעל הדירה שאנחנו צריכים לפנות את הדירה שכן יש צורך להחליף את המטבח כולו. בעל הנכס חתם על מסמכים מול הקבלן אשר מוכיחים כי הוא ידע שלא יהיה ניתן לגור בדירה, אך לטענתו הוא שכח מכך.
  על כן, אין אנו יכולים לגור בדירה. בעל הנכס לא לקח לנו חודשיים שכירות ואמר שיש לו דירה חלופית באותו הבניין, ששם נוכל לגור בשלווה.

  לאחר שעברנו לדירה החלופית, הסתבר לנו כי גם היא נמצאת בשיפוץ, החלונות הוחלפו אך אין תריסים בדירה. מעבר לכך, הקירות שלהם הרוסים ויש לצבוע אותה מחדש. הקבלן המבצע את השיפוצים והבעלים של הדירה די הכריחו אותנו לעבור בעל כורחנו, שכן צריכים דחוף להתחיל את השיפוצים בדירה. בלית ברירה עברנו לדירה החלופית (אציין כי כשרצינו לעבור דירה, בעל הנכס אמר לנו שכדאי לחכות כי הדירה השנייה תהיה מוכנה, וגם לנו לא היה זמן לחפש דירה שכן היינו בתכנוני החתונה שלנו).

  ברצוני לדעת האם ניתן לתבוע את בעל הדירה בגין עוגמת הנפש שנוצרה בגללו ועקב רשלנותו, וכן עבור הפרת הבטחותיו השונות, פעם אחר פעם.

  תודה רבה!

  8 במרץ 2015
 • 11 במרץ 2015

  פינוי הדירה עקב עבודות שימור בבניין

  שלום רב
  תמיד אפשר לתבוע בבית המשפט - הדלת פתוחה לכולם.
  לגבי הסיכויים - תלוי כמה עגמת נפש וכמה הוצ' מסביב וכמה ראיות יש לכם וכו'.
  בהצלחה,

  11 במרץ 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?