לעזוב דירה לפני סיום החוזה - פורום דירה להשכרה

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"ימיכל 03:14, 27 במרץ 2015

  שלום. עקב מצב כלכלי חזר לי צק שכירות והבנתי שאיני יכולה להמשיך לגור בשכירות ואני חייבת לחזור לגור עם הוריי על כן הודעתי למשכיר שאני רוצה לעזוב. הוא דורש ממני לפנות את הנכס מיידית ולמצוא דייר מחליף. ואם אני לא מוצאת דייר מחליף הוא רוצה להמשיך לקבל את תשלומי השכירות עד שיימצא כזה (אפילו שכבר פיניתי את הבית). יש בידו שטר ערבות של. 10000 ש״ח ועוד. 5500 שהבאתי לו במזומן בתחילת החוזה ואת נצקים של השכירות. ביקשתי ממנו שישחרר אותי מהחוזה, שייקח את השכירות (2750) ואת שאריות החשבוניות כגון ארנונה וחשמל מהמזומן שנתתי לו אך נראה שכוונותיו הן להגיע עם זה עד הוצאה לפועל אם יהיה צורך. כמובן שהחוזה אינו לטובתי ומחייב אותי בתשלום כפי שהוא מבקש. אך האם הוא יכול לדרוש את כל זה גם אם אני מפנה מיידית לפי דרישתו את הנכס? אני מפחדת שהוא ייכנס איתי למשפטים ואני אשלם לו שנים אחרי שאעזוב את הנכס. מה אני יכולה לעשות בנדון ?

  השב
 • 03:17, 27 במרץ 2015

  ומסתבר שזו לא כזו דירה מציאה כי בינתיים אף אחד לא רוצה להשכיר אותה במחיר הזה. שוב יצאתי פראי ירית וחלשה ומצאתי את עצמי משועבדת.

  תגובה
 • 11:39, 29 במרץ 2015

  שלום רב
  אם התחייבת בחוזה לשכור את הנכס עד תום התקופה ללא יכולת עזיבה, הרי שאת כפופה לרחמי בעל הדירה, ויש לעזות הכל בהסכמה של בעל הדירה.
  בהצלחה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

מנהל הפורום: עו"ד תומר פרלמן

בוגר תואר במשפטים מהמרכז האקדמי למשפט ועסקים וחבר לשכת עוה"ד החל משנת 2012. את ההתמחות עשה במשרד גד
למידע נוסף

054-4532225 חיוג
הודעה

נכנסים לדירה חדשה? בעל הבית מבקש ערבויות מיוחדות? אתם קוראים את החוזה ומתלבטים אם להכנס? אין סעיף יציאה באמצע החוזה? שאלו שאלות שיכולות לסייע בהמשך המסע