לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
רוני עוז

בטול חוזה שכירות בגין אי תשלום

שלום רב, מדובר בדירה שהשכרתי לפלונית למשך שנה.נותרו עוד 3 חודשים לסיום ההתקשרות.היו עיכובים ואי סדרים במהלך השנה בתשלומים.לאחרונה,מסרבת המשכירה לשלם תשלום לחודש מאי,בטלה את השיק.לטענתה ,הדירה עם ריח טחב,וברצונה לפנות את הדירה.לא סרבתי לבקשתה,ובאם תשלם את המגיע לי עבור חודש מאי.נשלח לה מכתב מעורך דין שלי,שבו מצוין שישנה הפרה של החוזה עקב אי תשלום וכל הנלווה לכך.היא מצידה שגרה מכתב מעורך דין,שהיא לא תשלם את המגיע,רק באם אחזיר את כל הבטחונות,וגם בערכים שהיא תחשוב לנכון,פלוס עוגמת נפש וכו.כמו כן ציין העורך דין שלה,שהיא מבקשת לבטל את חוזה הסכם שכירות,ובכוונתה לעזוב את הדירה בפןעל ב2 ליוני.השוכרת תודיע לי שעה מדויקת שבה הדירה תהיה פנויה וריקה לצורך בצוע העברה החזקה ומסירת המפתחות.ברצוני לשאול מהם המהלכים שעליי לנקוט בהתיחס לנקודות הבאות. 1.מבחינה ובדיקה,באמצעות השכנים,וחוסר סימני מגורים בדירה,כמו חשמל,מים וכו, בדירה אמנם לא נמצא מתגורר. 2.כנראה שהשוכרת פינתה את הדירה,אך לא הביאה לידיעתי,ולא תאמה איתי מועד וזמן,כמו שציין העורך דין שלה.לקבלת הנכס בחזרה אליי. 3.האם נכון מצידי להניח שכל עוד לא נמסרו לי מפתחות הנכס,ולא בוצע סיור לבדיקה בדירה,כאילו השכירות כביכול ממשיכה,כמובן עם כל ההשלכות. 4.האם עליי ליזום שיחה בנושא-עם העורך דין של השוכרת-כי השוכרת לא עונה כבר למעלה לשיחות שלי,או להמתין שיתקשרו אליי. 5.האם תוכל בבקשה לפרט,מה התנאים לסיום התקשרות בין שוכר למשכיר בצד החוקי,ומה ההשלכות באם התנאים אינם מבוצעים במלואם . סליחה מראש על הכתיבה הארוכה,מקווה רק לבשורות טובות,אמן! 1

שגיא בכור, עו"ד ונוטריון

שלום רב אינני נוהג להתערב לעורכי דין אחרים בעבודתם. בהצלחה,

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום חוזה שכירות - יחסי שוכר ומשכיר