מתן אופציה לשנה נוספת לשוכר בחוזה שכירות - פורום דירה להשכרה

שאלה חדשה
 • אני

  נשלח ע"יאני 19:25, 12 באפריל 2016

  אני עובר לחו"ל לפחות לשנתיים ומשכיר את דירתי. תקופת השכירות בחוזה השכירות עומדת על שנתיים (בחופף לתקופת הנסיעה לחו"ל), השוכר מבקש להוסיף בחוזה סעיף למימוש אופציה לשנה נוספת בהודעה מראש שאלתי: במידה ותקופת שהותי בחו"ל לא תוארך מעבר לשנתיים הראשונות (כלומר אצטרך לשוב לדירה) והשוכר יודיע כמוגדר בחוזה שהוא כן מבקש לממש את האופציה לשנה שלישית, האם אוכל להתנגד לכך? שאלה נוספת: ידוע לי שמתן אופציה לשוכר משרתת את טובתו של השוכר בלבד. אם המשכיר מסיבותיו שלו בחר שלא להשכיר את הנכס לא רק לאותו השוכר אלה לאף אדם (לצורך השאלה בוחר להעמידו ריק למגורים), האם גם בסיטואציה זאת הוא מחוייב בהשכרת הנכס לשוכר שבחר לממש את האופציה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

  עו"ד תומר פרלמן,מנהל הפורום

  08:09, 18 באפריל 2016

  שלום,

  התשובה לשאלותייך תמונה באופן שבו ינוסח הסכם השכירות ולכן מומלץ לפנות לעו"ד אשר יביא בחשבון את דרישותיך וינסח את ההסכם בהתאם.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

  עו"ד תומר פרלמן,מנהל הפורום

  08:10, 18 באפריל 2016

  שלום,

  התשובה לשאלותייך טמונה באופן שבו ינוסח הסכם השכירות ולכן מומלץ לפנות לעו"ד אשר יביא בחשבון את דרישותיך וינסח את ההסכם בהתאם.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

מנהל הפורום: עו"ד תומר פרלמן

בוגר תואר במשפטים מהמרכז האקדמי למשפט ועסקים וחבר לשכת עוה"ד החל משנת 2012. את ההתמחות עשה במשרד גד
למידע נוסף

054-4532225 חיוג
הודעה

נכנסים לדירה חדשה? בעל הבית מבקש ערבויות מיוחדות? אתם קוראים את החוזה ומתלבטים אם להכנס? אין סעיף יציאה באמצע החוזה? שאלו שאלות שיכולות לסייע בהמשך המסע