מימוש שטר חוב, וזכות המשכיר לבקר בדירה - פורום דירה להשכרה

שאלה חדשה
 • ענבל

  נשלח ע"יענבל 12:56, 4 ביוני 2013

  שלום, 2 שאלות לקראת שכירת דירה ראשונה הערב, אשמח מאד לעזרה שכן לא הייתי רוצה לטעות בדברים האלו: 1. המשכיר מבקש שטר חוב בנוסף לערבות בנקאית. איך אני מוודאת שהשטר חוב יהיה ניתן למימוש רק דרך הוצאה לפועל והאם הוצל"פ מחוייבים להודיע לי שהשטר מומש כך שתיהיה לי אפשרות להתנגד תוך 20 יום באמת? 2. המשכיר שם בחוזה סעיף לפיו מותר לו להיכנס לדירה (או למישהו מטעמו) בין אם אני שם או לא, ובתנאי שהודיע 24 שעות מראש. האם מדובר בסעיף חריג? האם יכולה להתהוות כאן בעיה שאני לא חושבת עליה כרגע? האם זה סעיף שיש להיזהר ממנו? תודה!

  השב
 • 13:13, 4 ביוני 2013

  שלום רב
  אם על השטר ביטחון יופיעו המילים לביטחון בלבד - יהיה חייב המשכיר להפעילו באמצעות לשכת ההוצאה לפועל, שהיא מצידה מחוייבת לתת לך 3 שבועות התראה מראש, אלא אם הוגשה בקשה חריגה, בנסיבות מיוחדות.
  הסעיף בחוזה שציינת קצת חריג - רצוי שפתיחת הדירה תעשה בתיאום עמך, ומתי שאת נמצאת - אלא אם באמת לא מפריע לך שבעל הבית נכנס ובודק את הדירה שאת לא נמצאת.
  בהצלחה,
  www.behore.co.il

  תגובה
 • 15:14, 4 ביוני 2013

  תודה רבה על המענה המהיר!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

מנהל הפורום: עו"ד תומר פרלמן

בוגר תואר במשפטים מהמרכז האקדמי למשפט ועסקים וחבר לשכת עוה"ד החל משנת 2012. את ההתמחות עשה במשרד גד
למידע נוסף

054-4532225 חיוג
הודעה

נכנסים לדירה חדשה? בעל הבית מבקש ערבויות מיוחדות? אתם קוראים את החוזה ומתלבטים אם להכנס? אין סעיף יציאה באמצע החוזה? שאלו שאלות שיכולות לסייע בהמשך המסע