חוזה שכירות במבנה לא חוקי - פורום דירה להשכרה

שאלה חדשה
 • הדסה פורטל

  נשלח ע"יהדסה פורטל 19:41, 27 באפריל 2016

  שלום לפני כחצי שנה נכנסנו לקראוון בשטח חקלאי מאחורי בית המשפחה המשכירה, החוזה היה סטנדרטי. לפני כחודש התברר שהמבנה לא חוקי ועלינו לעזוב בסוף החוזה. בעל הקראוון מחייב אותנו למצוא שוכרים חלופיים כי לפי החוזה אם לא נמצא נמשיך לשלם. השאלה שלי האם זה חוקי, הרי לא נאמר לנו שהקראוון איננו חוקי ושישנה אפשרות שהוא יפונה בסוף החוזה, מה שמאוד יקשה עלינו מציאת שוכרים חלופיים. תודה רבה הדסה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

  עו"ד תומר פרלמן,מנהל הפורום

  17:36, 2 במאי 2016

  שלום,
  מפנייתך לא ברור, האם מדובר בסוף חוזה? אם כן, מדוע עליכם למצוא שוכרים חלופיים? הקרוואן יפונה בסוף החוזה, אז לשם מה הדיירים החלופיים?

  תגובה
 • 17:47, 2 במאי 2016

  הי תומר תודה על התשובה
  אנחנו רוצים לצאת לפני סיום החוזה, ולכן לפי חוזה רגיל צריכים למצוא דייר חלופי, אבל לאחר שנאמר לנו שגם הקראוון לא חוקי (מה שלא ידענו) וגם שמפנים אותו עוד חצי שנה, אנחנו חוששים שלא נצליח למצוא דיירים במקומנו ובעצם אנחנו תקועים פה עד סוף החוזה. מצד המשכיר, הם הודיעו לנו שהחוזה עומד בעינו, וכל יום שבו לא היה דייר חלופי אנחנו נצטרך לשלם.
  רציתי לדעת לצד מי החוק עומד בעניין, ואם החוזה שחתמנו חוקי בכלל שכן לא נאמר לנו שהקראוון איננו חוקי מלכתחילה.
  תודה רבה

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

  עו"ד תומר פרלמן,מנהל הפורום

  07:40, 9 במאי 2016

  הטיפול בפן החוקי של הקרוואן הינו באחריות הרשויות, יתכן כי בעל הנכס יוכל להכשיר את הקרוואן באמצעות קבלת ההיתר המתאים.
  באשר לקושי שבמציאת דייר חלופי, לאור הנסיבות שהתגלו לכם רק בשלב זה (אם אכן כך), הרי שניתן להוציא מכתב לבעל הנכס ובו לפרט את הקושי שבמציאת הדייר לאור פינויו הקרב של הקרוואן על ידי הרשויות.
  בכל אופן, הצעתי אליכם, כי תעשו מאמץ למצוא דייר חלופי, כמובן תוך כדי שהנכם מעדכנים אותו בכל הקשור לנכס. במצב דברים בו לא ימצא דייר חלופי ובעל הנכס יעמוד על דרישתו לתשלום. הרי שתוכלו לדרוש החזר במסגרת ההליך המתאים בו תפרטו אודות מאמציכם למצוא דייר חלופי והסיבה שמנעה זאת מכם.

  תוכן הודעה זו אינו מהווה יעוץ משפטי ואין להסתמך עליו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

מנהל הפורום: עו"ד תומר פרלמן

בוגר תואר במשפטים מהמרכז האקדמי למשפט ועסקים וחבר לשכת עוה"ד החל משנת 2012. את ההתמחות עשה במשרד גד
למידע נוסף

054-4532225 חיוג
הודעה

נכנסים לדירה חדשה? בעל הבית מבקש ערבויות מיוחדות? אתם קוראים את החוזה ומתלבטים אם להכנס? אין סעיף יציאה באמצע החוזה? שאלו שאלות שיכולות לסייע בהמשך המסע