לא מקבלת מפתח לדירה שכורה - פורום דירה להשכרה

שאלה חדשה
 • רחל

  נשלח ע"ירחל 05:57, 31 במאי 2016

  חתמתי לפני חודש על חוזה שכירות לדירה שאמור להיכנס לתוקפו בעוד יומיים. עבור החודש הראשון לשכירות כבר שילמתי במעמד חתימת החוזה. מסתבר כי השוכר הקודם ממתין לקבלת מפתח עבור דירה חדשה מקבלן ולכן לא יוצא בינתיים מהדירה. הוא מספר שהקבלן עדיין ממתין לקבלת טופס 4 וזה ממש עניין של ימים ספורים. במקביל אני אמורה לפנות את הדירה בה אני מתגוררת היום. המשכיר אומר לי "מה אני יכול לעשות? ככה זה עם קבלנים". ו"אף אחד לא יזרוק אותך לרחוב עם שני ילדים קטנים". אני בלחץ!!! כפי שאני מבינה המשכיר למעשה מפר את התחייבותו כלפי כי הוא לא מאפשר לי לקבל מפתח לדירה. אל מי פונים ומה עושים במקרה כזה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

  עו"ד תומר פרלמן,מנהל הפורום

  20:42, 6 ביוני 2016

  שלום רחל,
  יש לבדוק האם בהסכם קיימת סנקציה מפורטת להפרה מסוג זה, שכן אם המשכיר מסרב למסור לך את המפתח לדירה וזאת כאשר מועד כניסתך לדירה הקבוע בהסכם כבר חלף, הרי שמדובר בהפרה חמורה ואת זכאית לתבוע מהשוכר את הפיצוי הקבוע בהסכם, גם אם אין בהסכם סנקציה מפורשת, הרי שעומדת בפנייך האפשרות לתבוע את המשכיר בגין הנזקים הישירים והעקיפים שנגרמו לך עצם סירובו למסור לידיך את המפתח לדירה בהתאם לקבוע בהסכם. אך אין זה אומר כי לא חלה עלייך החובה לנסות ולהקטין את נזקייך באמצעות מציאת נכס חלופי.

  תוכן הודעה זו אינו מהווה יעוץ משפטי ואין להסתמך עליו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

מנהל הפורום: עו"ד תומר פרלמן

בוגר תואר במשפטים מהמרכז האקדמי למשפט ועסקים וחבר לשכת עוה"ד החל משנת 2012. את ההתמחות עשה במשרד גד
למידע נוסף

054-4532225 חיוג
הודעה

נכנסים לדירה חדשה? בעל הבית מבקש ערבויות מיוחדות? אתם קוראים את החוזה ומתלבטים אם להכנס? אין סעיף יציאה באמצע החוזה? שאלו שאלות שיכולות לסייע בהמשך המסע