חובת המשכיר כלפי שוכר במקרה של מכירת הנכס לפני תום החוזה - פורום דירה להשכרה

שאלה חדשה
 • סופיה

  נשלח ע"יסופיה 11:11, 13 ביוני 2016

  שלום.אנחנו חתומים על חוזה שכירות דרקוני שאינו מאפשר יציאה ממנו באמצע פרט למציאת דיירים חלופיים בהסכמתו של המשכיר.החוזה מסתיים ב-1 לספטמבר.הודענו בסוף חודש מרץ למשכיר שאנחנו עוזבים בסוף חודש יוני.לפני כשבועיים גילינו שבעל הדירה החליט למכור אותה מה שמוריד מאיתנו את האפשרות למציאת דיירים חלופיים.השאלה היא מה חובתינו כלפי המשכיר במקרה כזה? נראה שבעל הנכס בכוונה מושך את הזמן ולא מסכים לשום הצעה שהוא קיבל על מנת למשוך את הזמן לסחוט מאיתנו את דמי השכירות עבור החודשיים האחרונים.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

  עו"ד תומר פרלמן,מנהל הפורום

  20:29, 13 ביוני 2016

  שלום סופיה,
  על בסיס תיאורך, מדובר בחוזה סטנדרטי, מפנייתך לא ברור על אילו הצעות את מדברת אותם קיבל המשכיר, האם אלו הצעות לרכישת הנכס, שהרי אז זו זכותו המלאה והוא יכול לסרב להן ככל העולה על רוחו, לחלופין אם מדובר בשוכרים פוטנציאלים אשר אותרו על ידכם הרי שסירובו צריך להיות מטעמים סבירים.

  תוכן הודעה זו אינו מהווה יעוץ משפטי ואין להסתמך עליו.

  תגובה
 • 20:58, 13 ביוני 2016

  זה די ברור שבלתי אפשרי למצוא שוכרים חלופיים לחודשיים אחרונים של החוזה.ומכאן גם שאלתי,האם אנחנו בכל זאת צריכים לשלם את מלוא דמי השכירות למשכיר מאחר ואין לנו אפשרות למצוא שוכרים חלופיים כי השוכר מוכר את הדירה והחוזה שלנו מסתיים ב-1 לספטמבר.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

  עו"ד תומר פרלמן,מנהל הפורום

  21:15, 13 ביוני 2016

  יש לבחון את הסכם השכירות, במידה והסכם השכירות אינו מסייג את מכירת הנכס בתום תקופת השכירות הקבועה ההסכם, הרי שהדבר נתון לשיקולו של המשכיר ומשכך עליכם להתמודד עם המצב שנוצר אם זה במציאת שוכר חלופי ולחלופין המשך תשלום עד תוחם תקופת השכירות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

מנהל הפורום: עו"ד תומר פרלמן

בוגר תואר במשפטים מהמרכז האקדמי למשפט ועסקים וחבר לשכת עוה"ד החל משנת 2012. את ההתמחות עשה במשרד גד
למידע נוסף

054-4532225 חיוג
הודעה

נכנסים לדירה חדשה? בעל הבית מבקש ערבויות מיוחדות? אתם קוראים את החוזה ומתלבטים אם להכנס? אין סעיף יציאה באמצע החוזה? שאלו שאלות שיכולות לסייע בהמשך המסע