• 13 ביוני 2016

  חובת המשכיר כלפי שוכר במקרה של מכירת הנכס לפני תום החוזה

  שלום.אנחנו חתומים על חוזה שכירות דרקוני שאינו מאפשר יציאה ממנו באמצע פרט למציאת דיירים חלופיים בהסכמתו של המשכיר.החוזה מסתיים ב-1 לספטמבר.הודענו בסוף חודש מרץ למשכיר שאנחנו עוזבים בסוף חודש יוני.לפני כשבועיים גילינו שבעל הדירה החליט למכור אותה מה שמוריד מאיתנו את האפשרות למציאת דיירים חלופיים.השאלה היא מה חובתינו כלפי המשכיר במקרה כזה? נראה שבעל הנכס בכוונה מושך את הזמן ולא מסכים לשום הצעה שהוא קיבל על מנת למשוך את הזמן לסחוט מאיתנו את דמי השכירות עבור החודשיים האחרונים.

  13 ביוני 2016
 • 13 ביוני 2016

  תגובה לתשובה

  זה די ברור שבלתי אפשרי למצוא שוכרים חלופיים לחודשיים אחרונים של החוזה.ומכאן גם שאלתי,האם אנחנו בכל זאת צריכים לשלם את מלוא דמי השכירות למשכיר מאחר ואין לנו אפשרות למצוא שוכרים חלופיים כי השוכר מוכר את הדירה והחוזה שלנו מסתיים ב-1 לספטמבר.

  13 ביוני 2016
  • מנהל הפורום עו"ד תומר פרלמן 13 ביוני 2016

   תגובה לתשובה..................

   יש לבחון את הסכם השכירות, במידה והסכם השכירות אינו מסייג את מכירת הנכס בתום תקופת השכירות הקבועה ההסכם, הרי שהדבר נתון לשיקולו של המשכיר ומשכך עליכם להתמודד עם המצב שנוצר אם זה במציאת שוכר חלופי ולחלופין המשך תשלום עד תוחם תקופת השכירות.

   13 ביוני 2016
 • מנהל הפורום עו"ד תומר פרלמן 13 ביוני 2016

  חובת המשכיר כלפי שוכר במקרה של מכירת הנכס לפני תום החוזה

  שלום סופיה,
  על בסיס תיאורך, מדובר בחוזה סטנדרטי, מפנייתך לא ברור על אילו הצעות את מדברת אותם קיבל המשכיר, האם אלו הצעות לרכישת הנכס, שהרי אז זו זכותו המלאה והוא יכול לסרב להן ככל העולה על רוחו, לחלופין אם מדובר בשוכרים פוטנציאלים אשר אותרו על ידכם הרי שסירובו צריך להיות מטעמים סבירים.

  תוכן הודעה זו אינו מהווה יעוץ משפטי ואין להסתמך עליו.

  13 ביוני 2016
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?