בעל הדירה הודיע במפתיע כי הבניין יעבור שיפוץ - פורום דירה להשכרה

שאלה חדשה
 • רחלי

  נשלח ע"ירחלי 14:11, 14 ביוני 2016

  בעל הדירה שלנו הודיע במפתיע כי הבניין יעבור הליך חיזוק מבנה ושיפוץ החזית לתקופה של שלושה חודשים בשיתוף עזרה וביצרון. הוא הודיע כי ההליך יתחיל בעוד כמה שבועות אך משיחה עם וועד הבית הבנו שיודע על כך כבר כמה חודשים ולא שיתף אותנו. הוא מצידו טוען שניסה לטרפד את זה ורק כשהיה מדובר בעובדה מוגמרת סיפר לנו. מה הזכויות שלנו? מותר לדרוש לצאת מהשכירות? להפחית את דמי השכירות בתקופת השיפוץ ואם כן בכמה אחוזים נהוג? מדובר בשכר דירה יקר מאד - 6350 שח בחודש ויש לנו שני ילדים קטנים, אחד מהם תינוק.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

  עו"ד תומר פרלמן,מנהל הפורום

  08:21, 20 ביוני 2016

  שלום רחל,

  בפנייתך את מציינת כי המשכיר ידע על השיפוץ העתיד לבוא מזה כמספר חודשים, האם מדובר על חודשים אשר קדמו לחתימה על הסכם השכירות? אם נצא מנוקדת הנחה כי מדובר במטרד משמעותי ואובייקטיבי, על המשכיר היה לציינו בפניכם, ומי שלא עשה כן, הרי שעומדת לכם עילה לביטול ההסכם ו/או לדרישת פיצוי כספי.
  לחלופין אם עצם קיומו של השיפוץ נודע למשכיר לאחר החתימה על ההסכם השכירות, יש לבחון האם קיימת התייחסות בהסכם השכירות לעניין מטרדים בדמותו של זה, אם זו אינה קיימת, תוכלו לפנות למשכיר (בכתב - רצוי שהכל יהיה מתועד) ולדרוש ממנו הפחתה בדמי השכירות ואם דרישתכם לא תענה תוכלו לפעול באמצעות ערכאות משפטיות מתאימות.

  תוכן הודעה זו אינו מהווה יעוץ משפטי ואין להסתמך עליו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

מנהל הפורום: עו"ד תומר פרלמן

בוגר תואר במשפטים מהמרכז האקדמי למשפט ועסקים וחבר לשכת עוה"ד החל משנת 2012. את ההתמחות עשה במשרד גד
למידע נוסף

054-4532225 חיוג
הודעה

נכנסים לדירה חדשה? בעל הבית מבקש ערבויות מיוחדות? אתם קוראים את החוזה ומתלבטים אם להכנס? אין סעיף יציאה באמצע החוזה? שאלו שאלות שיכולות לסייע בהמשך המסע