דירה ברחוב שעובר שיפוץ מקיף - פורום דירה להשכרה

שאלה חדשה
 • טל

  נשלח ע"יטל 13:29, 21 ביולי 2016

  שלום רב, שכרנו דירת 4 חדרים לשנה ואנחנו אמורים להיכנס אליה בזמן הקרוב. החוזה עצמו נחתם לפני חודש וחצי. לפני מס' ימים עברנו ברחוב בו נמצאת הדירה וראינו כי התחיל שיפוץ ברחוב. מבירור בעירייה מתברר כי מדובר בשיפוץ מקיף - טיפול במדרכות, טיפול בחניות, שיפור תאורה, טיפול בשורשי עץ , ריבוד כביש ועוד. העבודות אמורות להימשך כ- 8 חודשים. כמו כן, אמרו לנו כי הודיעו לבעלי הדירות ברחוב לגבי השיפוץ (באמצעות מודעות, סמסים, ודואר) . האם אנחנו יכולים להשתחרר מן החוזה? מדובר בחוסר תום לב של בעלי הדירה. בעת המו"מ הדבר לא עלה כלל וכלל. תודה מראש על העזרה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

  עו"ד תומר פרלמן,מנהל הפורום

  09:34, 31 ביולי 2016

  טל שלום,

  תחילה יש לבחון האם בהסכם השכירות ישנה התייחסות כזו או אחרת לעניין בדיקתך את המושכר ואת סביבתו ומציאתו מתאים לצרכיך.
  יש לבחון האם העבודות אותן את מתארת בפנייתך מהוות עבורך מטרד משמעותי הפוגע באיכות חייך.
  אין מדובר באחריות מוחלטת מצד המשכיר משום שגם על השוכר מוטלת החובה לבחון את סביבת המושכר ואין לצפות מכל משכיר לספר על כל החסרונות שיש במושכר.
  יחד עם עם זאת על המשכיר חלה החובה לנהוג בדרך מקובלת ובתום לב בעת ניהול מו"מ ובתוך כך לגלות למשכיר עובדות רלוונטיות שהעלמתן יוצרת מצג שווא ויש בה כדי להטעות את השוכר.
  מכאן שאם מדובר בהטעיה משמעותית, יעמדו בפנייך שתי אפשריות: האחת לבטל את הסכם השכירות. השנייה להמשיך לקיים את ההסכם תוך דרישת הפחתת תשלום שכר דירה מהמשכיר בטענה כי אינך מפיקה את ההנאה המושלמת מהמושכר.

  תוכן הודעה זו אינו מהווה יעוץ משפטי ואין להסתמך עליו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

מנהל הפורום: עו"ד תומר פרלמן

בוגר תואר במשפטים מהמרכז האקדמי למשפט ועסקים וחבר לשכת עוה"ד החל משנת 2012. את ההתמחות עשה במשרד גד
למידע נוסף

054-4532225 חיוג
הודעה

נכנסים לדירה חדשה? בעל הבית מבקש ערבויות מיוחדות? אתם קוראים את החוזה ומתלבטים אם להכנס? אין סעיף יציאה באמצע החוזה? שאלו שאלות שיכולות לסייע בהמשך המסע