בעל דירה שמשבקש שלא ירשם שם המוטב על הצ'ק - פורום דירה להשכרה

שאלה חדשה
 • מילנה

  נשלח ע"ימילנה 09:34, 10 ביוני 2013

  שלום רב, אני חתמתי על חוזה שכירות מול בעל הדירה ואפילו העברתי לו כסף בהעברה בנקאית עבור החודש הראשון.את חפצי אסיים להעביר מחר. בשיחה טלפונית עם בעל הדירה התברר לי שהוא מעוניין להשאיר את הצ'קים ריקים בשם המוטב. לטענתו הוא מעוניין לשלם לבעל המכולת שלו ולהציג את הצ'קים מול הבנק על מנת שתהייה לו עילה בבקשת הלוואות. אני לא הסכמתי לא לרשום את שם המוטב והוא רוצה להגיע איתי להסכם שחלק מהצ'קים ירשמו על שמו וחלק על בעל המכולת. אנא אמור לי ,מה הסיכונים אם יש,האם הוא יכול לבטל את החוזה?(היות ובחוזה מצויין שהוא אמור בעת חתימת החוזה לקבל את הצ'קים. הסיבה שלא יבל את הצ'קים במועד היתה שלא היה ברשותי פנקס.ראיתי את הנכס שחתמתי.

  השב
 • 11:38, 11 ביוני 2013

  שלום רב
  לגבי הבעיה של קבלת השיקים - ניתן לצלמם ובעל הבית יאשרם.
  הבעיה היא שלא מ ומלץ, כי יסתובבו שיקים שלך בחוץ - יכולים להגיע להגיע לצדדי ג' - שלא תרצה להתעסק איתם. לדוג' - אם סיכמתם על יציאה לפני הזמן מהחוזה - והשיקים שלך כבר בחוץ - לא תוכל לקבלם חזרה - ואם תבטלם אתה פותח חזית מול צד ג' שקיבל את השיקים כדין - ואז אתה בבעיה.
  על סעיף כזה לא מבטלים חוזה.
  בהצלחה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

מנהל הפורום: עו"ד תומר פרלמן

בוגר תואר במשפטים מהמרכז האקדמי למשפט ועסקים וחבר לשכת עוה"ד החל משנת 2012. את ההתמחות עשה במשרד גד
למידע נוסף

054-4532225 חיוג
הודעה

נכנסים לדירה חדשה? בעל הבית מבקש ערבויות מיוחדות? אתם קוראים את החוזה ומתלבטים אם להכנס? אין סעיף יציאה באמצע החוזה? שאלו שאלות שיכולות לסייע בהמשך המסע