סיום חוזה לדירה 31.8.16 - פורום דירה להשכרה

שאלה חדשה
 • אילי

  נשלח ע"יאילי 15:03, 31 באוגוסט 2016

  שלום ותודה רבה מראש. היום 31 לאוגוסט מסתיים החוזה לשנה. הדייר מהתחלה לא שיתף פעולה ולא ענה לטלפונים (60 יום לפני תום החוזה) וגם ביטל המחאה שנפרעה ע"י הערב שלו. תבעתי אותו בתביעה לפינוי מושכר. עד עתה הוא לא חיפש דירה והיה מציק לדיירות בדירה שכורה ממול עד שהן עזבו. כעת הוא רוצה להיכנס לדירה ממול במקום הדיירות שעזבו ולכן לא מפנה את הדירה ולא ארז מטלטלין. הסברתי שהוא חייב היום למסור מפתח ואין לו חוזה ממחר 1 לספטמבר. האם אני יכולה, ברגע שמוסר מפתח היום להחליף מנעול בדירה, למרות שלא לקח את המטלטלין שלו???? הסברתי לו שממחר לפי החוק הוא נחשב פולש לדירה. מה הדין לגבי זה והאם מותר לי להחליף מנעול ולהכניס דיירים שייראו את הדירה. היו לי הרבה צרות איתו ולכן תלוי ועומד נגדו תביעה לפינוי מושכר.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

  עו"ד תומר פרלמן,מנהל הפורום

  08:28, 6 בספטמבר 2016

  שלום אילי,

  הפסיקה קבעה, כי המשכיר מנוע מלעשות דין עצמי וכי סעיפים בחוזה שכירות, המתירים למשכיר במקרה של הפרת החוזה או תום תקופת השכירות, להיכנס לנכס, להוציא את רכושו של השוכר, להחליף מנעול בדלת הכניסה, לנתק את הדירה מחשמל, מים וגז - אינם חוקיים. משכך, הם בטלים ואין לפעול לפיהם. אכן מדובר במצב אבסורדי המטיב עם הסרבנים.

  תוכן הודעה זו אינו מהווה יעוץ משפטי ואין להסתמך עליו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

מנהל הפורום: עו"ד תומר פרלמן

בוגר תואר במשפטים מהמרכז האקדמי למשפט ועסקים וחבר לשכת עוה"ד החל משנת 2012. את ההתמחות עשה במשרד גד
למידע נוסף

054-4532225 חיוג
הודעה

נכנסים לדירה חדשה? בעל הבית מבקש ערבויות מיוחדות? אתם קוראים את החוזה ומתלבטים אם להכנס? אין סעיף יציאה באמצע החוזה? שאלו שאלות שיכולות לסייע בהמשך המסע