פינוי מוקדם משכירות, הודעת פינוי של המשכיר - פורום דירה להשכרה

שאלה חדשה
 • קטי

  נשלח ע"יקטי 18:24, 23 בספטמבר 2016

  שלום רב, בעלת הדירה שאני מזכירה הודיעה לי שהיא לא מעוניינת להמשיך להשכיר את הנכס מסיבות אישיות ולכן אני חייבת לעזוב תוך 90 יום (הודעה מוקדמת לפי החוזה).כעבור שבוע מיום ההודעה אני מצאתי דירה חדשה להשכיר וכמובן בעל הדירה ביקש כניסה מיידית ותשלום עבור חודש הקרוב. לאחר קבלת אישור טלפוני מבעלת דירה הקודמת לגבי שחרור מוקדם ,ללא תשלום עבור חודשים שנותרו חתמתי חוזה שכירות חדש. לאחר מספר ימים בעלת הדירה קודמת חזרה בה וביקשה לשלם עבור 90 יום שנותרו לתום תקופת השכירות. כהיום אני במצב של תשלום כפול עבור 2 שכירויות ואחד מהם לא פעילה ,ולשכירות החדשה שנחתמה לאחר אישור של שחרורו ללא כל טענה. מה ניתן לעסות במקרה הנ"ל ? האם אלי לשלם כפול במשך 90 ימים?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

  עו"ד תומר פרלמן,מנהל הפורום

  17:30, 25 בספטמבר 2016

  שלום קטי,

  אם אכן המצב הוא כמתואר בפנייתך, ברי כי אינך צריכה לשלם למשכירה בגין התקופה בה הפסקת להתגורר במושכר וזאת בהסתמך על הסכם השכירות הקובע את התנאים המפורטים בפנייתך. יחד עם זאת נשאלת השאלה היא, האם בידי המשכירה קיימים בטחונות להבטחת תשלום דמי השכירות, בהם היא תעשה שימוש באם תסרבי לשלם. מפנייתך עולה כי הודעתה של המשכירה בדבר החלטתה לסיים את יחסי השכירות אינה מגובה במסמך כזה או אחר ואף לא באמצעות שיחה מוקלטת, משכך הברירה שתעמוד בפנייך, היא להגיש תביעה כנגד המשכירה, בה תפרטי את גרסתך ותעמדי על השבת דמי השכירות אשר נגבו על ידה במהלך התקופה בה הפסקת להתגורר במושכר בהתאם לדרישתה.

  תוכן הודעה זו אינו מהווה יעוץ משפטי ואין להסתמך עליו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

מנהל הפורום: עו"ד תומר פרלמן

בוגר תואר במשפטים מהמרכז האקדמי למשפט ועסקים וחבר לשכת עוה"ד החל משנת 2012. את ההתמחות עשה במשרד גד
למידע נוסף

054-4532225 חיוג
הודעה

נכנסים לדירה חדשה? בעל הבית מבקש ערבויות מיוחדות? אתם קוראים את החוזה ומתלבטים אם להכנס? אין סעיף יציאה באמצע החוזה? שאלו שאלות שיכולות לסייע בהמשך המסע