לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
מור

השכרת דירה לשוכר משנה ללא חוזה

לרגל נסיעה ארוכה לחו"ל השכרתי את החדר בדירה שאני שוכר לדייר משנה. הדייר הראשון התגורר שם מספר חודשים ומשרצה לפנות את הדירה הודיע לי על כך והכניס דיירת אחרת במקומו כפי שסוכם מראש (בע"פ ) - היות והייתי בחו"ל והדיירת הייתה חברה של חברה סמכתי עליה ולא החתמתי על חוזה אך קבענו תשלום (שהיה 150 שח גבוהה מהעלות שאני משלם כי השארתי לה ציוד בחדר - אציין שלא נאמר לה שהיא תשלם 150 שח יותר ממני אלא רק מהי העלות המבוקשת והיא הסכימה לאותה עלות). קבענו בעפ שבמידה ונרצה לסיים את ההתכשרות בנינו תנתן התראה של חודש לפחות - אני לה ולהיפך. היום היא הודיעה לי שהיא החליטה לצאת מהדירה ב31.12 - התראה של 3 ימי עסקים בלבד - ובנוסף שהיא לא תחפש שוכר אחר כי זו לא בעיה שלה וש"כמו שאני גביתי ממנה יותר מהעלות שלי כך לה יש זכות לתת לי התראה כזאת". אציין גם שאני נמצא בחו"ל ולא אגיע לארץ לפניי פברואר כך שאין לי דרך למצוא מישהו במקומה ואאלץ לשאת בתשלומים במשך חודש ושבוע. הצעתי לה לצאת בתחילת פברואר והיא סירבה. האם יש לי עילה לתביעה למרות שאין חוזה כתוב? אציין שהיא מתגוררת בדירה כ5 חודשים ושלמה בהעברות בנקאיות וכי יש עדים רבים להתקשרות בנינו ולתנאיה. בברכה

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום חוזה שכירות - יחסי שוכר ומשכיר