פתיחת סתימה באגני הביוב בבית משותף - פורום דירה להשכרה

שאלה חדשה
 • אניה

  נשלח ע"יאניה 17:28, 27 בדצמבר 2013

  בבית המשותף שבו אני משכירה דירה התגלתה סתימה בביוב המשותף של הבית. איש ועד הבית ביקש מכל דייר את חלקו בפתיחת הסתימה. הוא גם פנה אלי כמשכירת דירה. הדיירים שלי משלמים 50 ש"ח דמי ועד מדי חודש. שאלתי היא - האם לא צריך היה הוועד לשלם את העבודה מתוך כספים שיש לו בקופת הוועד. שאלה נוספת - האם התשלום הזה חל עלי או על השוכרים. בעיה נוספת שהתגלתה היא שאגן הביוב מלא בשורשים של עץ לימון הגדל בחצר הפרטים של דיירים במיניקוטג' בבנין. נדרש סכום של 800 ש"ח נוספים בגין סילוק השורשים. שאלתי היא - האם את הסכום הנוסף צריכים לשלם הדיירים שהעץ גדל בגינתם הפרטית ורק הם נהנים מפריו והאם ניתן לחייבם לכרות את העץ שגורם לנזקים בביוב המשותף ולעלויות גדולות.

  השב
 • 14:47, 29 בדצמבר 2013

  שלום רב
  בגדול יש להפנות את השאלה לפורום בתים משותפים.
  לגבי החלת עלות התשלום בין המשכיר לשוכר - הרי שהעניין כפוף לחוזה ביניכם.
  אם אין התייחסות בחוזה לנושא זה הרי שדעתי היא שהמשכיר צריך לשאת בתשלום - מכיוון שמדובר במעין בלאי של המערכת להבדיל מסתימה בתוך הדירה של השוכרים שיכולה לנבוע לדוג' מזריקת מגבונים וכו' - שאז העלות הייתה חלה על השוכרים.
  בהצלחה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

מנהל הפורום: עו"ד תומר פרלמן

בוגר תואר במשפטים מהמרכז האקדמי למשפט ועסקים וחבר לשכת עוה"ד החל משנת 2012. את ההתמחות עשה במשרד גד
למידע נוסף

054-4532225 חיוג
הודעה

נכנסים לדירה חדשה? בעל הבית מבקש ערבויות מיוחדות? אתם קוראים את החוזה ומתלבטים אם להכנס? אין סעיף יציאה באמצע החוזה? שאלו שאלות שיכולות לסייע בהמשך המסע