הודעה מוקדמת והארכת השכירות - פורום דירה להשכרה

שאלה חדשה
 • מאיר

  נשלח ע"ימאיר 11:22, 10 באוגוסט 2014

  שלום, בחוזה השכירות שלי יש סעיף בו מצויין כי השוכר והמשכיר צריכים להודיע זה לזה 60 יום מראש על רצון להאריך את ההתקשרות. שלחתי אל בעל הבית הודעה במייל כחודש לפני תום השכירות (אני תמיד הצד שיוצר קשר ומודיע) וציינתי כי אני מעוניין להאריך את השכירות בשנה נוספת. לאחר דין ודברים במייל הוא רשם שגם הוא מעוניין להאריך את ההתקשרות לשנה עם שינויים מסויימים שהסכמתי להם. כעת נותרו כשבועיים לתום השכירות. קיימת הסכמה במייל אך טרם חתמנו על חוזה חדש דבר שאנחנו נוהגים לעשות כל שנה לאחר שיש הסכמות במייל. האם בעל הדירה יכול בנקודת זמן זו לחזור בו? במידה וחזר בו, האם הוא מחוייב לתת לי חודשיים התראה מראש גם אם תקופה זו גולשת מעבר לתאריך בו מסתיימת תקופת השכירות הנוכחית ? או שהוא יכול לדרוש שנפנה את הדירה עם תום תקופת השכירות.

  השב
 • 12:30, 13 באוגוסט 2014

  שלום רב
  ככל שלא נקבע אחרת בחוזה - גם הודעה במייל מהווה דרך התקשרות בין הצדדים - ותקופת 60 היום צריכה להיספר ממועד מתן ההודעה - אפילו אם היא גולשת לתקופת הארכת החוזה.
  בהצלחה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

מנהל הפורום: עו"ד תומר פרלמן

בוגר תואר במשפטים מהמרכז האקדמי למשפט ועסקים וחבר לשכת עוה"ד החל משנת 2012. את ההתמחות עשה במשרד גד
למידע נוסף

054-4532225 חיוג
הודעה

נכנסים לדירה חדשה? בעל הבית מבקש ערבויות מיוחדות? אתם קוראים את החוזה ומתלבטים אם להכנס? אין סעיף יציאה באמצע החוזה? שאלו שאלות שיכולות לסייע בהמשך המסע