ביטול עיקול על חשבון הבנק - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 15:38, 25 ביולי 2013

  שלום, אני נמצא באיחוד תיקים בהוצל"פ. לאחרונה הצלחתי לפתוח חשבון בנק ולאחר כמה שבועות התברר שעיריית ת"א שמה לי עיקול על החשבון (העירייה לא נמצאת בתיק האיחוד) בימים אלה התחלתי בבדיקת אפשרות להגשת בקשה לפש"ר. האם יש דרך לבטל את העיקול הנ"ל לפני שאני אקבל צו כינוס? האם לחילופין אפשר לזרז את קבלת צו הכינוס? אני אמור להתחיל לעבוד במקום עבודה חדש, שאמור לשלם לי את משכורתי בהעברה בנקאית בלבד. (לא מוכנים לשום הסדר אחר) כרגע הדבר מונע ממני לקבל את העבודה ואינני רוצה להפסיד אותה בגלל זה. אודה לעצתך. משה

  השב
 • 10:20, 5 באוגוסט 2013

  משה שלום.
  לא ניתן לבטל את העיקול אשר הוטל על ידי העירייה.
  לגבי זירוז צו הכינוס, הרי שהדבר תלוי בתגובת הכונס הרשמי ובבית משפט.
  כידוע לך - עד 1.9.2013 בתי המשפט בפגרה ולכן הטיפול בבקשות הוא איטי יותר.
  לגבי השכר, הרי שבהתאם לחוק, שכר עבודה פטור מעיקול וברגע שמועברת לחשבונך משכורת, אתה רשאי להגיע לבנק יחד עם תלוש המשכורת ולדרוש לקבל את השכר המוגן.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.