חישוב ריבית בתביעות חוב - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • אורי

  נשלח ע"יאורי 01:07, 4 באוגוסט 2015

  איך מחושבת הריבית בתביעות החוב? מאחר והחובות שלי נגררו כעשור בהוצל"פ, רוב החוב הוא בגין ריביות חריגות, קנסות, ושכר טירחת עו"ד. חוב שהקרן הכוללת שלו למספר בנקים הייתה בסביבות 250000, תפח במשך השנים ליותר ממליון ש"ח. לפי מיטב הבנתי, המנהל המיוחד בודק כל תביעת חוב בנפרד ומוריד את כל החריגות. האם בסיכום מגיעים לסכום הקרן, או קרוב לכך? מה צורת החישוב להליך הנ"ל, וכמה מתוך הסכום שנקבע סביר להציע ע"מ לקבל הסכמה להפטר. מודה על תשובתכם המהירה.

  השב
 • 08:31, 4 באוגוסט 2015

  אורי שלום,
  ממועד מתן צו הכינוס הצו לא צומחות ריביות. עד למועד הצו ריביות נלקחות אולם ריבית משפטית ולא הריבית שנגבית בדרכ בהוצלפ. אכן המנהל המיוחד בודק כל תביעת חוב לגופה וככל שהחוב לטובת בנק או גוף איתו היתה הסכמה ביחס לגובה ההלוואה (ריבית הסכמית) אזי ממועד בו חזר שיק או מהמועד בו נשלח מכתב אזהרה יש לחשב ריבית משפטית ולא חריגה (אותה הבנק מחשב או ההוצל"פ).לא ניתן לענות מהו הסכום שייפסק מסיבות שונות.

  תגובה
 • 11:32, 4 באוגוסט 2015

  בדיקת תביעות החוב מתבצעת בהתאם לתקנות פשיטת הרגל, לפיה מופחתת הרבית של ההוצל"פ והרבית המתווספת לחוב הינה רבית בהתאם לחוק פסיקה ורבית... אתה רשאי לפנות אל הנאמן שמונה בתיק הפש"ר שלך על מנת שזה יבצע החישוב עבורך. הצעת הסדר או בקשת הפטר תהיה בהתאם ליכולתך הכלכלית ו/או בהתאם להצעה כפי שתמצא לנכון להציעה... בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.