• 4 באוגוסט 2015

  חישוב ריבית בתביעות חוב

  איך מחושבת הריבית בתביעות החוב? מאחר והחובות שלי נגררו כעשור בהוצל"פ, רוב החוב הוא בגין ריביות חריגות, קנסות, ושכר טירחת עו"ד. חוב שהקרן הכוללת שלו למספר בנקים הייתה בסביבות 250000, תפח במשך השנים ליותר ממליון ש"ח. לפי מיטב הבנתי, המנהל המיוחד בודק כל תביעת חוב בנפרד ומוריד את כל החריגות. האם בסיכום מגיעים לסכום הקרן, או קרוב לכך? מה צורת החישוב להליך הנ"ל, וכמה מתוך הסכום שנקבע סביר להציע ע"מ לקבל הסכמה להפטר.
  מודה על תשובתכם המהירה.

  4 באוגוסט 2015
 • 4 באוגוסט 2015

  חישוב ריבית בתביעות חוב

  בדיקת תביעות החוב מתבצעת בהתאם לתקנות פשיטת הרגל, לפיה מופחתת הרבית של ההוצל"פ והרבית המתווספת לחוב הינה רבית בהתאם לחוק פסיקה ורבית... אתה רשאי לפנות אל הנאמן שמונה בתיק הפש"ר שלך על מנת שזה יבצע החישוב עבורך. הצעת הסדר או בקשת הפטר תהיה בהתאם ליכולתך הכלכלית ו/או בהתאם להצעה כפי שתמצא לנכון להציעה... בהצלחה

  4 באוגוסט 2015
 • 4 באוגוסט 2015

  חישוב ריבית בתביעות חוב

  אורי שלום,
  ממועד מתן צו הכינוס הצו לא צומחות ריביות. עד למועד הצו ריביות נלקחות אולם ריבית משפטית ולא הריבית שנגבית בדרכ בהוצלפ. אכן המנהל המיוחד בודק כל תביעת חוב לגופה וככל שהחוב לטובת בנק או גוף איתו היתה הסכמה ביחס לגובה ההלוואה (ריבית הסכמית) אזי ממועד בו חזר שיק או מהמועד בו נשלח מכתב אזהרה יש לחשב ריבית משפטית ולא חריגה (אותה הבנק מחשב או ההוצל"פ).לא ניתן לענות מהו הסכום שייפסק מסיבות שונות.

  4 באוגוסט 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?