פשיטת רגל? - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 10:13, 28 בדצמבר 2015

  שאלה בנוגע לפשיטת רגל, אשמח לסיוע. ברשותי גובה חובות ע"ס 7 מיליון שקלים בהוצאה לפועל. אני נשוי. אני מתגורר יחד עם אישתי בדירה, אך הדירה לא רשומה על שמי, אלא רק עם אישתי עם זאת, אני רשום על המשכנתא בבית. יש לי במבטחים כספים בסך 130 אלף. באם אני פונה להליך של פשיטת רגל, האם ניתן לממש את ה-"מבטחים" וכן לגעת באיזה שהיא דרך בדירה (כאמור, משכנתא על שמי, אך הדירה לא רשומה על שמי). אשמח לסיוע.

  השב
 • 12:17, 28 בדצמבר 2015

  משה שלומות, בהליך פשיטת רגל ניתן כנגד החייב צו לכינוס נכסיו. במסגרת נכסי החייב הכנסות התא המשפחתי נחשבות כמקור ממנו ניתן להיפרע מאת החייב. לדברייך אתה מתגורר יחד עם אשתך בדירת מגורים אשר רשומה על שמה ולא על שמך. לפיכך יבדוק בעל התפקיד אשר ימונה בתיק הפש"ר שלך, האם רישומה של הדירה נעשה כדי הברחת נכס או שמא דירת המגורים הייתה בבעלותה של אשתך עוד בטרם נישואיכם. לגבי המשכנתא, הרי שאם אתה משלם את המשכנתא ו/או היא רשומה גם על שמך, הרי שיש לך אי אלו זכויות בדירה, מהם ניתן להיפרע. לגבי קופת הגמל מבטחים, כספים המוחזקים בקופות גמל ושאינם לקצבה, מוקנים לנאמן בהליך הפש"ר. אני מייעץ לך בחום לפנות לעו"ד אשר יסייע לך ובתנאי שעו"ד זה בקיא ברזי הליך הפש"ר. לידיעתך, אין רבים כאלה. משכך, טוב תעשה אם תשכיל לבחור את המתאים והראוי לך. בנימה אישית, אל תתפתה לכל מיני פירסומים מפתים, כאלה ואחרים המפורסמים ברשתות החברות, כיוון שפרסומים אלה לעיתים מוטעים ומטעים ולכן היזהר עד מאוד !!! בהצלחה .

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.