תביעת חוב לפושט רגל לשעבר - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
 • רועי

  נשלח ע"ירועי 18:20, 2 בדצמבר 2012

  שלום רב חייבים לי כספים מלפני מס' שנים. כשפניתי לאחרונה לחייב - התברר לי כי הוא עבר הליכי פשט"ר וככל הנראה הופטר מחובו לאחרונה. אני לא ידעתי על הליכים אלו. מנגד אני יודע שהוא ביצע גביית חוב מצד ג' באמצעות עו"ד - תיק הוצל"פ. (אם יש לזה משמעות?) האם אני יכול לתבוע אותו כיום בתביעות קטנות על חובו אליי לאחר שעבר הליכי פשט"ר (ללא ידיעתי), וכמובן שחובי לא צורף לסך חובותיו? או שעצם ההליך פוטר גם חובות שלא נדרשו? בתודה מראש,

  השב
 • 18:47, 2 בדצמבר 2012

  רועי
  ככל שהחייב הופטר, הוא הופטר מכל חוב בר תביעה, נכון למועד מתן צו כינוס הנכסים.

  לכאורה, אם החוב היה קיים ערב כהיסתו להליכי פשיטת רגל, החייב היה אמור לשלוח לך הודעה ולהודיע לך כי ניתן כנגדו צו כינוס נכסים.

  כל תביעה אשר תוגש כנגד החייב , מן הסתם תדחה, בגין קיומו של צו ההפטר, ושום בית משפט לא ידון בתובענה אשר לגבי הנתבע ניתן צו הפטר.

  הדרך היחידה שלך היא לפנות בבקשה למתן הוראות, לבית המשפט המחוזי בו ניתן צו הכינוס וצו ההפטר ולעתור לצו אשר יורה כי צו ההפטר אינו חל על החוב שלך.

  תגובה
 • 18:34, 5 בדצמבר 2012

  האם החוב הוא תוצאה של חוזה בינכם, שטר בו אתה מחזיק וכו?

  תגובה
 • 19:35, 5 בדצמבר 2012

  היי דניאל
  החוב הוא חוב חוזי - יש לי מסמך בכתב.
  יתרה מכך, הפושט רגל ניסה לפעול כנגד צד ג' - וגבה ממנו כספים במהלך הליכי פשיטת הרגל שלו - כאשר צד ג' היה מעורב גם איתי באותו מסמך כאמור.
  תודה על העזרה,

  תגובה
 • 09:28, 6 בדצמבר 2012

  אם החייב לא כלל אותך בבקשתו למתן צו כינוס ולא הודיע לך כי הוא הגיש בקשה לפשיטת רגל, צריך לבחון אם יש אפשרות להגיש תביעה בגין החוב ואם כן עם פסק הדין לפעול בהוצל"פ.
  בגין חובות שהתהוו לפני צו הכינוס והחייב לא כלל בבקשתו לפשיטת רגל אין הפטר.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.