בדק בית ואחריות קבלן - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • ליטל

  נשלח ע"יליטל 09:48, 15 באוגוסט 2012

  1. מה קורה אם הגשתי לקבלן חוו"ד הנדסית עם ליקויים בחודש יולי 2012, כאשר קיבלתי את דירה בחודש מאי 2012, קרי שנה וחודשיים לאחר מכן, אך נכנסתי בחודש יולי 2011 לדירה פיזית. האם זה משהו מוחלט השנת בדק. 2. מה קורה במידה ויש לי רטיבות בדירה חדשה מקבלן מהשכן וכי הקבלן אינו מסרב לתקן אך מדי פעם טוען כי לא הוא עשה את הצנרת אלא השכן הביא אנשים משלו ואילו השכן טוען שלא, מה גם שגם אם השכן ביצע שינויים בצנרת לא בהכרח כתוצאה מהשינויים נגרמה הנזילה. 3. האם ניתן לתבוע מבלי להכניס את השכן על הנזילה בצירוף הליקויים? מה האחריות של הקבלן כלפי בכל הנושא הזה?

  השב
 • 10:18, 15 באוגוסט 2012

  ליטל שלום,
  תקופת הבדק מתחילה להימנות מיום כניסתך בפועל לדירה.

  לגבי שאלתך השנייה, יש לבדוק מי גרם לנזק. במידה ומדובר בליקויי בנייה כתוצאה מבנייה לקויה של הקבלן אזי על הקבלן יהא לבצע את התיקונים. במידה והשכן גרם לנזק אזי יהא עלייך לתבוע את הנזקים מהשכן.

  בכל מקרה, על מנת לקבוע מי גרם לנזק יהא עלייך להיעזר בחוות דעת מומחה.

  לגבי שאלתך השלישית- נא ראי את תשובתי לשאלתך השנייה.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.