איפה תובעים בגין ליקוי בניה לאחר 4 שנים? - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • ש

  נשלח ע"יש 11:03, 11 ביוני 2014

  שלום, לפני 4 שנים רכשנו דירה. החל מהשנה הראשונה השכנה מלמטה התלוננה על רטיבות במסתור הכביסה שלה. במשך שנתיים הקבלן שלח פועלים לסייד שם. בשנה השלישית טען שהנזילה מגיעה מביתנו. השרברב פתח את הרצפה מעל לנזילה אצל השכנה וגילה צינור סדוק וחיבור לקוי. לאחר מכן גילה שכל החיבורים (אמבטיה, כיור ועוד) - כולם לקויים ונוזלים מאוד. מיותר לציין שאלה עלויות גבוהות מאוד. האגודה לתרבות הדיור יעצו לי לתבוע את הקבלן בתביעות קטנות. מה עליי לעשות?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  12:06, 11 ביוני 2014

  שלום רב,
  לפי תיאורך אתה יכול לתקן מה שצריך ולתבוע את הקבלן (אבל עליך לדרוש ממנו קודם שיתקן ולתת לו הזדמנות). כדאי מאוד לתעד את המצב (בצילומים) ויש לקבל חוות דעת מקצועית על המצב ומה דרוש כדי לתקנו. כדאי גם לשמור (במידת האפשר) את הפריטים הלקויים (צינור סדוק, חיבורים וכיו"ב).
  השאלה אם לתבוע בבית המשפט לתביעות קטנות או בבית משפט "רגיל" אינה בתחום הפורום הזה, אבל התשובה תלויה בגובה הנזק ואם הוא מצדיק עלויות ייצוג ע"י עורך דין. בבית המשפט לתביעות קטנות אינך רשאי להיות מיוצג, ויש בכך משום חסרון מסוים, שכן אתה לא מכיר את הזירה בה אתה מתמודד (בית המשפט) ואת כלליה. מצד שני, ההליך פחות פורמאלי ויותר מהיר.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.