חציבת פתח למעבה למייבש כביסה, בקיר מרפסת שירות - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • Hanney

  נשלח ע"יHanney 18:51, 12 באוגוסט 2014

  שלום, רכשנו דירה חדשה מקבלן. והספקנו לבקר בה כבר פעמיים יחד עם אדריכלית שינויי דייירים ומנהל העבודה. היום, להפתעתי, כשהגענו למפגש של לראות דירה פעם ראשונה לפני מסירה (המסירה מתוכננת לעוד 4 חודשים), גילינו להפתעתנו שהקבלן, על דעת עצמו, עשה פתאום פתח אוורור עגול וגדול למייבש כביסה, בקיר הפונה כלפי חוץ, של מרפסת השירות והכביסה. לא תיארתי לעצמי שהם בכלל יחשבו על כך, ולדעתי צריך בכלל להתייעץ עם הרוכשים ולשאול אותם אם הם בכלל מעוניינים בפתח אוורור שכזה. היות ואין לי צורך בפתח הזה שבקיר, ובנוסף זה רק יגרום לחדירת קור לחדר כביסה ושירות בחורף ובסתיו, ואני מאוד אסבול מהקור הזה, אני מעוניינת חד משמעית לסגור את הפתח. מנהל העבודה הציע שנקנה מיכסה פלסטיק בהום סנטר ונצמיד אותו עם סיליקון... הפתרון הזה לא נראה לי. כי בכל זאת יהיה חדירה של אוויר קר ורוח לחדר שירות, דבר שמאוד מפריע לי. האם יש איזה סעיף בחוק שאני יכולה להסתמך עליו כדי לחייב אותם לסתום את הפתח הפתאומי שהם עשו בקיר? פתח זה לא היה שם בביקור האחרון שלי לפני כ-10 ימים, ולא תיארתי לעצמי שהם מתכננים לעשות אותו. אשמח לתשובתך המקצועית ולחוות דעתך. בתודה מראש, חני

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  09:25, 17 באוגוסט 2014

  חני, שלום רב,
  התשובה לשאלתך תלויה בשאלה אם הפתח למייבש הכביסה היה בתכניות או במסמכים האחרים של החוזה. אם הוא לא היה שם – הקבלן לא היה רשאי לעשותו על דעת עצמו ועליו לסתום את הפתח.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.