רכישת דירה וגילוי כי קיימת חריגה מהיתר הבניה - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • יעל

  נשלח ע"ייעל 10:03, 12 בפברואר 2015

  עו"ד סלומון שלום רב, רכשתי דירה מקבלן בפרוייקט תמ"א 38 בשלב בו שלד הדירה כבר עמד וניתן היה לבצע מדידה בדירה. לאחר עיצוב הדירה, ריצוף, גבס, תאורה וכדומה, נתגלה כי קיימת חריגה של כ- 3 מטרים מהיתר הבניה ולכאורה יש להקטין את שטח חלל המגורים ולהגדיל את שטח המרפסת, אף כי מבחינת החוזה, המדידה שנעשתה על ידי תואמת את שהובטח בחוזה הרכישה. לטענתו של הקבלן החריגה מעכבת את טופס 4 לבנין ולפיכך הוא מעוניין "לצמצם" את חלל המגורים בדיעבד על מנת להתאים עצמו להיתר. עם זאת כל התכנית מבוססת על מדידה שבוצעה בשטח והדבר יפגע משמעותית בתכנון הדירה. שאלתי, האם ניתן להתנגד לכך? האם זו הפרת חוזה? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  17:30, 12 בפברואר 2015

  יעל, שלום רב,
  הקטנת חדר המגורים לעומת מה שהקבלן התחייב לו בחוזה מהווה הפרת חוזה, וזכותך להתנגד לכך. אם התחייבות הקבלן מנוגדת להיתר הבנייה ואין לו אפשרות לקיימה, זכותך לקבל פיצוי או אולי אף לבטל את החוזה.
  אני מציע לך לפנות לייעוץ פרטני שיביא בחשבון את הנתונים הספציפיים וכמובן שאת מוזמנת לפנות אלי לייעוץ כזה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.