לקויי בנייה בדירה חדשה - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 15:12, 2 במרץ 2015

  בס"ד סיימתי לבנות לפני כשנה וילה. הבנייה הייתה מלווה בחברת ניהול פרוייקטים שהציבה מפקח מטעמה. בנובמבר האחרון נכנסו מים מהגשמים אל תוך ארון החשמל וכתוצאה מכך המשפחה פונתה מהדירה לשבועיים ימים. התקלה תוקנה, אבל אני הבאתי חברה לבדיקת ליקויי בנייה. לאחר הבדיקה הסתבר כי ישנם עוד הרבה ליקויים- איטום, ריצוף, חלונות, סיפי חלונות ועוד.הנזקים מוערכים במעל 300000 ש"ח. הדוח קובע כי לא הייתה בנייה לפי התקנים, למרות שמנהל הפרוייקטים, שקיבל הרבה כסף, הבטיח שהבנייה תהיה לפי התקן (בהסכם). האם אני יכול לתבוע אותו על רשלנות, בנוסף לקבלנים?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  09:09, 3 במרץ 2015

  אבי, שלום רב,
  אם המפקח הפר את ההתחייבויות שלו – אתה יכול לתבוע גם אותו, כמובן שתשובה מדויקת תוכל לקבל רק לאחר הצגת כל החומר (החוזה, דוח הבדיקה וכו').

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.