ירידת ערך מנזילות מתמשכות במכירה אגב גירושין - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • חא

  נשלח ע"יחא 04:59, 27 במאי 2015

  בית המשפט קבע: ירידת הערך קרתה במכירת הנכס. לכן, כיוון שהגרושה קנתה, ירידת הערך מתאפסת, גם אם הדירה סבלה מרטיבות מהגג של הרכוש המשותף כ-4 שנים. עוד קבע: לא עשיתי להקטנת הנזק. אך פעלתי לבצוע איטום מקיף. לא היתה הסכמה אלא לעבודה חלקית שלא צלחה. המפקחת פסקה בהסכם פשרה שנציגות הבית תתקן. זו לא בצעה עבודה שצלחה. התראתי שוב ושוב. פניתי לתגובת הדיירים והתראתי שוב. האם סביר שבית המשפט יטיל את כל האחריות עלי כי תבעתי על ירידת ערך והתיקון, כ-40000 ש״ח, היה יכול לפתור את הבעיה בפחות מרבע סכום התביעה? הסברתי שהיו מתקנים על הגג המשותף כמו מזגן ותשתיות חשמל ומים שחייבו שיתוף פעולה עם הנתבעים וזו לא היתה. מה סיכויי בערעור למחוזי?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  17:07, 27 במאי 2015

  שלום רב,
  אי אפשר להעריך סיכויי ערעור בהסתמך על תיאור העניין, גם אם יהיה מדויק. כדי להעריך סיכויי ערעור צריך לעבור על כל התיק שהיה בפני בית המשפט, כולל המסמכים, חוות הדעת, התצהירים, הפרוטוקול והסיכומים.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  14:46, 18 ביוני 2015

  שלום רב,
  אתה שואל על סבירות פסק הדין ועל סיכויי הערעור. לא ניתן לענות על שאלה כזו בלי לבדוק את כל התיק, לרבות כל המסמכים וכל הראיות שהוצגו בפני המפקחת. מי שינסה לענות לך בלי בדיקה כזו אינו רציני.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.