שטח חדרים פחות מהרשום בחוזה - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • אבי גבאי

  נשלח ע"יאבי גבאי 17:55, 17 באוגוסט 2015

  שלום, קניתי דירה חדשה מקבלן והזמנתי חברה שתבדוק אם יש ליקויים בדירה. קבלתי את הדו"ח ושם רשום שהסלון יותר קטן ממה שרשום בחוזה. פניתי לחברהואמרו שזה לא נכון כי חדר אחר יותר גדול ממה שרשום בחוזה וזה מתקזז בסה"כ. האם זה נכון ? האם יש עילה לתביעה? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  07:20, 20 באוגוסט 2015

  אבי, שלום רב,
  בעיקרון, תשובת הקבלן אינה נכונה. העובדה שחדר אחד גדול מהמתוכנן אינה מפצה על כך שחדר המגורים קטן מידי. הקבלן אחראי לבנות את הדירה על פי התכנית, והוא מחויב לא רק לשטח הכולל של הדירה אלא גם לבניית כל חדר וחדר על פי התכנון.
  לגבי תביעה, השאלה היא מה ההפרש בגודל וכמה זה מפריע לשימוש בחדר המגורים. מידת הפגיעה בשימוש בחדר המגורים לעומת המתוכנן היא הפרמטר העיקרי לגובה הפיצוי שאתה יכול לצפות לו.
  אם הדירה עדיין לא נמסרה לכם אולי כדאי לדרוש מהקבלן לתקן לפני שתיכנסו – זה תלוי כמובן בשיקולים שלכם ובפרטים (ההפרש בגודל החדר ובצורתו).

  תגובה
 • 08:51, 21 באוגוסט 2015

  יואב שלום.
  הדירה נמסרה לפני כ 10 חודשים.
  בכדי לדעת את העלות הפיצוי אני צריך שמאי מקרקעין ?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  09:54, 21 באוגוסט 2015

  אבי, שלום רב,
  כדי לענות צריך לדעת את כל הפרטים. חשוב מאוד לדעת מהו השטח ה"חסר" ואת צורת החדר לפי התכנון ולפי הביצוע. ייתכן שחוות דעת שמאי תספיק, וייתכן שחוות דעת אדריכל (על הפגיעה בשימוש בחדר המגורים) תהיה עדיפה, וייתכן שצריך יותר מחוות דעת אחת.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.