חוק מכר דירות - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
  • מרק

    נשלח ע"ימרק 19:37, 3 בספטמבר 2015

    שלום רב, רכשתי דירה מיזם בחודש 04 שנת 2012. לפי תיקון חוק מכר שנכנס לתוקף בשנת 2011 תיקון ליקויי בניה (עבור סדקים הוא 5 שנים). האם החוק הנ"ל חל עלי? הקבלן שבנה עבור יזם טוען שזה לא חל עלי כי תחילת הבניה של הבניין הייתה לפני 2011. האם זה נכון הרי אני חתמתי על החוזה בשנת 2012 אחרי שנכנס לתוקף תיקון בסעיף 5 בחוק המכר בשנת 2011? תודה, מרק. מרק אוליצקי

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

    יואב סלומון,מנהל הפורום

    05:54, 4 בספטמבר 2015

    מרק, שלום רב,
    תיקון מספר 5 לחוק המכר (דירות) אינו חל אם בניית הבניין הסתיימה לפני אפריל 2011 או אם החוזה נכרת לפני מועד זה. לכן, מכיוון שבמקרה שלך החוזה נעשה באפריל 2012, אם בניית הבניית הסתיימה אחרי אפריל 2011 תיקון מספר 5 חל עליך ואתה יכול להסתמך עליו.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.