ליקויי בניה רבים גלויים בזמן מסירת דירה - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • קטי

  נשלח ע"יקטי 12:07, 21 בספטמבר 2015

  אנו צריכים להגיע לפרוטוקול מסירת דירה חדשה מקבלן . בדירה ובמחסן שלנו רואים ליקויים רבדים גלויים לעיין כגון: חוסר איזורים של רובה בריצפה כמעט בכל חדר. אין פנלים על הקירות בחלק מהחדרים קירות ותקרה עקומות. במהלך התקנת ברזים שברו קרמיקה. מחסן במצב מזעזע קירות רטובים ללא צבע ועוד המון בעיות. כמה שאנו דיברנו אם מנהל עבודה ועם קבלן כמעט ולא נעשה שום דבר. בנוסף כל פעם שמתקנים משהוא שוברית ומקלקלים משהוא אחר. איך אלינו להיתנהג במצב קיים? ובאיזה שלב אפשר להכניס אנשי מיקצוע מתעמנו על מנת שנוכל לתבוע את הקבלן ו שנוכל לקבל פיצוי על הוצאות על תיקונים?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  13:36, 21 בספטמבר 2015

  קטי, שלום רב,
  אני ממליץ להביא למעמד עריכת פרוטוקול המסירה מומחה מטעמכם (מהנדס מתמחה בבדיקת דירות) כדי שיוכל לתעד את כל הליקויים ולתת חוות דעת איך לתקן אותם. ליקויים שהקבלן לא יתקן תהיו רשאים לתקן בעצמכם ולתבוע את העלות או לתבוע פיצוי, אבל בכפוף לאמור בחוזה, כלומר מומלץ לקבל ייעוץ מפורט לפני שאתם פועלים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.