בעיית רטיבות בתוספת בניה - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • יהודה

  נשלח ע"ייהודה 00:34, 17 בדצמבר 2015

  קבלן (רשום) ביצע תוספת בניה בדירתי בשנת 2010. בסיום העבודה חתם על התחייבות אחריות לפי כללי החוק. די מיד התגלה לי בעיית רטיבות בחלון. התקשרתי, וכן שלחתי מכתבים בדואר רשום עם אישור מסירה בשנת 2013. בהמשך התגלתה גם בעיית רטיבות בתקרה, זימנתי אותו לדיון בוררות, הוא לא הגיב ולא בא לתקן. לאחרונה הודעתי לו שאני שוקל לקרוא לקבלן איטום מורשה. הוא הסכים שחלה אחריות קבלן במקרה זה, הבטיח לבוא, ולא בא. ביצעתי את העבודה ע"י קבלן איטום מורשה. עכשיו הוא אומר שהיה עלי לקבל את הסכמתו וכו וכו'. וביצוע העבודה ע"י אדם זר מסיר ממנו אחריות לצמיתות. שאלתי היא, האם יש קייס לתבוע אותו בבית משפט לת"ק שישלם את ההוצאה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  יואב סלומון,מנהל הפורום

  06:51, 17 בדצמבר 2015

  יהודה, שלום רב,
  לפי תיאור הדברים יש לך זכות תביעה. אתה צריך להוכיח את עצם האחריות שהקבלן נתן, את בעיית הרטיבות וסיבתה, את העובדה שפנית אליו ודרשת תיקון והוא לא בא לתקן ושהזהרת אותו שתזמין קבלן איטום ולמרות זאת הוא לא בא לתקן.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.