בעיית רטיבות במרתף - תביעה מול הקבלן - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • בני פלומן

  נשלח ע"יבני פלומן 11:05, 12 במאי 2016

  בבית חדש שקבלן בנה יש בעיה חמורה של רטיבות במרתף. לאחר שתי ניסיונות לתקן זאת הבעיה לא נפתרה ואף החמירה. מאחר ולא ניתן לסמוך על הידע המקצועי של הקבלן התחיל תהליך משפטי מייגע אשר אמור לפצות אותי ובאחריותי להפעיל קבלן ומומחים לתיקון הבעיה. המשפט מתנהל והקבלן שהינו גם בעל חנות לחומרי בניין מעוניין להקטין את הנזק וזאת על ידי אספקת החומרים והבאת עובדים שלו לסייע לקבלן שייבחר ובכך להקטין את העלויות . הטיעונים שלי לעצירת תהליך מסוג זה הם 1. אני לא רוצה שום מעורבות של הקבלן בתהליך -כיוון שכל בעיה שתיווצר על ידו מחבלת בתהליך האיטום 2. אני רוצה שהאחריות כולה לפרויקט תהיה בידי הקבלן שאבחר הקבלן חותר ל 1. בחירת קבלן מוסכם ולא בחירה עצמאית שלי. 2. הכסף יועבר לנאמנות של עורך דין ורק חתימות של שני צדדים תשחרר תשלומים לפי שלבים 3. אספקת חומרים ועובדים כדי להוזיל אני מחפש תקדימים /נימוקים שיש להם השפעה מכרעת אל מול השופט בנושא . תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  עו"ד יואב סלומון,מנהל הפורום

  10:23, 19 במאי 2016

  בני, שלום רב,
  חוק המכר (דירות), וההיגיון הבריא, קובעים שתי דרכי פעולה לתיקון ליקויי בנייה: הדרך הראשונה, "דרך המלך" – תיקון על ידי הקבלן, ואז הוא אחראי לעבודתו; הדרך השנייה - כאשר התיקון הקבלן עשה לא צלח או כאשר הוא אינו מתקן – "תיקון עצמי" תוך חיוב הקבלן בעלויות. אם פועלים בדרך זו הקבלן מתנתק מהאחריות ואם התיקון מתברר כתיקון לא מוצלח אי אפשר יהיה לבוא אל הקבלן בדרישות.
  אתה נמצא בדרך השנייה ועל כן אתה זכאי לניתוק הקבלן כליל מהפרויקט. הקבלן צריך לשלם לך את עלות התיקון ואתה זכאי לבחור את מבצע התיקון לפי שיקול דעתך החופשי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.