טיפול בליקויי בניה לפני קבלת מפתח - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • ויקטור

  נשלח ע"יויקטור 17:30, 8 ביולי 2016

  מיד עם רכישת הדירה בשלבי הקמתה ביקרתי בה וגיליתי ליקויים ברמה אי עמידה בדרישות תקן, הוראות יצרנים, חוק חשמל וכו'. מספר פעמים פניתי בכתב לקבלן. אחרי אחת מהפניות קיבלתי הבטחה שהדברים יטופלו. בפועל לא קרה דבר. בשלבי עבודות גמר פניתי בכתב לקבלן בטענה שעבודות מתבצעות בניגוד לדרישות החוק וביקשתי לבצע תיקונים. לא קיבלתי התייחסות. הפניה הראשונה הייתה מלפני כשנה וחצי. האם כדי לי להמתין עד למסירת הדירה (עוד כשלושה חודשים) או להתחיל בהליך כל שהו היום? האם פניה בשלב ביצוע עבודות נחשבת כמתן הזדמנות נאותה לתקן אי התאמה או על הזדמנות נאותה אפשר לדבר רק אחרי מסירת הדירה? ברור שאני לא מעוניין בביצוע טיפול בליקויים שכרוך בפרוק חיפויים, טיח ורצוף באופן חלקי אחרי כניסתי לדירה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  עו"ד יואב סלומון,מנהל הפורום

  09:46, 13 ביולי 2016

  ויקטור, שלום רב,
  אם התיקונים הדרושים כרוכים בפירוק חיפויים, טיח וריצוף כמו שאתה כותב אני ממליץ לך לדרוש את ביצוע התיקונים לפני מסירת הדירה. כמובן שכדאי לעשות הכל בכתב. לגבי שאלתך אם זה ייחשב כמתן הזדמנות לקבלן לתקן – קשה לתת תשובה חד משמעית בלי להכיר את כל הפרטים, ובלי לבדוק את החוזה.

  תגובה
 • 09:39, 23 ביולי 2016

  עו"ד יואב סלומון שלום רב, תודה רבה על תשובתך. כנראה אצטרך לפנות אליך בהמשך. האם אפשר עוד שאלה קטנה. האם מוכר יכול לשנות את הנוסח של הטופס מפרט המכר? האם מותר לו להוסיף משפט שמשפיע על מהות הסעיף? לדוגמה אחרי משפט "כל המוצרים והמלאכות יהיו לפי דרישות התקן הישראלי אם יש כזה" מוכר מוסיף "התקפים למועד קבלת היתר הבניה". הרי רכשתי את הנכס אחרי קבלת ההיתר ואחרי כניסת התקן לתוקפו, אבל תקן עצמו נכנס לתוקף אחרי מועד קבלת ההיתר. לפי סעיף הנ"ל הוא לא חל על דירתי. העבודות שמדברים עליין לא התחילו בבניין לפני כניסת התקן לתוקפו ובדירתי הם התחילו יותר משנה אחרי המועד של כניסת התקן לתוקף. יש גם שינויים נוספים בנוסח המפרט. אשמח מאוד עם תוכל לענות על שאלתי. תודה מראש. ויקטור.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

  עו"ד יואב סלומון,מנהל הפורום

  20:26, 23 ביולי 2016

  ויקטור, שלום רב,
  השאלה איזה תקן חל כאשר התקן שונה במהלך הזמן היא די מורכבת. משאלתך לא ברור אם התקן מתייחס למוצר או לתכנון, מתי התחילו לבנות את הבניין ועוד. התשובה לשאלתך יכולה להינתן רק על פי כל הפרטים, לרבות נוסח החוזה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.