בעיות רטיבות בזמן ואחרי שיפוץ דירה - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • עדינה

  נשלח ע"יעדינה 11:14, 19 בנובמבר 2012

  ביצעתי שיפוץ עם קבלן בחודש יוני השנה. מעבר לכך שהשיפוץ התמשך 3 חודשים - כחודש לאחר מועד המסירה החוזי, היו מהתחלה מחדלי ביצוע. רטיבויות חוזרות ונשנות בתקרת השכנה שמתחתי עקב שימוש במים אחרי הורדת האיטום הישן בחדר האמבטיה ללא התקנת ברז שימנע זאת. בזמן החציבה ברצפה כדי לחשוף את ההתחברות של צינור 2" לצינור הביוב הראשי, נפער חור בתקרה ביני ובין השכנה שמתחתיונאלצתי להביא מהנדס מומחה שייתן פתרון לבעיה ( על חשבוני). שבוע לאחר הנחת כל צנרת הניקוז החדשה ברצפה כולל חיבור לצינור הביוב הראשי וסגירת הרצפה בבטון התגלה כתם של נזילה בתקרת השכנה באיזור צינור הביוב הראשי ושוב "נפתחה הרצפה (תקרה) שביננו. התברר שבזמן החיבור של צינור 2" חדש לצינור הביוב הראשי נוצר סדק בהתחברות ולמרות בקשות חוזרות ונשנות של השכנה מתחתי ושלי להחליף את הצינור הראשי של הביוב הקבלן סירב ואמר שהוא יפתור את הבעיה בתיקון הסדק באמצעות דבקים שונים ואיטומים וכך היה. מיותר לציין שכל ההתנהלות מול הקבלן לוותה באיומים שונים של השכנה לתביעה משפטית כנגדי. כחודש אחר כך שוב השכנה טענה שיש לה רטיבות בתקרה. בנסיון לפתור את הבעיה בצורה הדדית הסכמתי להצעת עורך דינה לקחת אינסטלטור מומחה באיתור נזילות ולשלם לו כמובן. לאחר שתי פעמים בהם היה בדירה הוא הגיע למסקנה כי אכן קיימת רטיבות בתקרה וכי יש לפתוח את התקרה בין שתי הקומות ולחשוף את כל החיבורים הקיימים לצינור הביוב הראשי. לאחר שביקשתי זאת מהקבלן הוא טוען כי עליו לראות בעיניים את הרטיבות וכי הוא לא יקבל שום חוות דעת משום אינסטלטור ובטח אם היא לא מגובה בתמונות. כמו כן הוא לא מאמין לעשרות תמונות של רטיבות שהתקבלו מהשכנה.מצד שני השכנה לא מסכימה להכניס אותו לביתה כי היא טוענת שהוא איים עליה ומפחיד אותה.תנאי נוסף של הקבלן הוא לבצע את העבודה מתחתית התקרה ולא מהדירה שלי כי החיבורים קרובים לתקרת השכנה. כמו כן הוא רוצה ליווי של מהנדס אינסטלציה לקבוע את הפתרון האפשרי ולא לקבל את התביעה של השכנה ושלי להחליף את הצינור הראשי . אני כבר מיואשת ממאות מיילים ומסרונים של השכנה ומתגובות הקבלן ואיני מצליחה בצורה זו להתקדם לפתרון הבעיה למרות רצוני. מה עלי לעשות וכיצד עלי לפעול כדי להכריח את הקבלן לעשות את עבודתו ואיזה צעדים לנקוט לפני תביעה משפטית כנגד הקבלן?

  השב
 • 11:43, 22 בנובמבר 2012

  עדינה שלום,
  מקווה שקיבלת תשובתך בשיחה שערכנו לפני מס' ימים.
  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.