דירה חדשה עם בעיות - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • לימור

  נשלח ע"ילימור 12:27, 20 ביוני 2012

  הדירה שקנינו נקנתה מחברה קבלנית ידועה. אחרי שכבר חתמנו על כל המסמכים ונכנסו לדירה גילינו מס' בעיות כמו בעייה של נפילה אריחי קרמיקה באמבטיה, חדר שבו יש רצפת פרקט, הפרקט לא יושב מספיק ישר וכו' וכו'. פנינו אל החברה ושם נאמר לנו שחתמנו במסמכים שאנחנו מאשרים את הדירה והאיכות שלה. אנחנו גרים בדירה בסה"כ מחודש מרץ וכבר יש בעיות. האם למרות שחתמנו אין באפשרותנו לערער ולקבל מהם את התיקונים שלא אמורים להיות אחרי תקופה כ"כ קצרה של מגורים?

  השב
 • 23:00, 21 ביוני 2012

  לימור שלום,
  בוודאי שיש מה לעשות,
  ראשית, תוציאי להם דרישה בכתב (עדיפות לדואר רשום ו/או בפקס שניתן לקבל בו אישור שליחה) על רשימת הליקויים ותודיעי להם שברצונך שהחברה תתקנם.

  באפשרותך לפנות לקבל חוו"ד הנדסית על מנת שמהנדס מטעמך ינסה לאתר לך ליקויים נוספים שאולי לא הבחנת בהם ובאפשרותך לשלוח לחברה את הדו"ח ההנדסי על מנת שיבצעו את תיקון הליקויים בהתאם לדו"ח (במקרה זה מדובר בהשקעה כספית).

  על החברה הקבלנית לתקן את הליקויים תוך זמן סביר מיום קבלת הדרישה.

  במידה ולא יעשו כן, את מוזמנת ליצור קשר ולעדכן.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.