אי התאמה בין הריצוף שהוזמן לבין הריצוף שהונח ללא אישורנו ובהיותנו בחול - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • חדוה בן אליעזר

  נשלח ע"יחדוה בן אליעזר 22:19, 11 בספטמבר 2013

  אנו נמצאים בשליחות בחו"ל.הגעתי במיוחד ארצה על מנת לבדוק כי הריצוף שיונח בדירתי תואם הזמנתי. מסתבר שהמקט הרשום על החבילה אינו תואם את המקט הרשום על גבי הזמנתי(נגב טוענת להגנתה שהמקט הסיני הרשום על גבי החבילה תואם את המקט הישראלי שבהזמנה) ,וכי לא המתינו לי לאשר את הריצוף .הגעתי לדירה מרוצפת כאשר הגוון הינו אדמדם בעוד שאני הזמנתי בג' אפרפר. אלו תקדימים בחוק מכר קיימים בנושא?אני מבינה שהיה חייב מישהו מטעמי לבדוק את הריצוף לפני הנחתו.

  השב
 • 12:38, 10 בנובמבר 2013

  חדוה שלום,
  אין חובה אבסולוטית לבחון את הריצוף לפני הנחתו. ישנה חובה חוקית לקבלן לספק את המוצר שהוסכם ביניכם שהוא יספק לך.
  את השאלות האלה יבחן בדרך כלל בית משפט אליו תופנה השאלה הזאת.
  החוק מגדיר סטיות (מינוריות בדרך כלל) שמותרות בתווך שבין המפרט והמוצר המסופק. על הקבלן כאמור החובה לספק את המוצר שהתחייב לספק לך. לא עשה כן... יכול להיות שצריך לפנות לבית משפט על מנת שיחייב אותו לעשות כן או לפצות אותך בשווי הנזק שנגרם לך ככל שהנזק הזה יוערך בהליך המשפטי.

  בהצלחה

  חיים מן, עו"ד ומגשר
  02-6246777

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.