פרויליך אריאל-נזיקין ותאונות

פרויליך אריאל

42 שנות ניסיון

 • ז'בוטינסקי 7, רמת גן
 • תביעות חברות ביטוח, נזיקין ותאונות, ביטוח לאומי
 • עברית
עו"ד אריאל פרויליך חבר לשכת עורכי-הדין משנת 1982. מומחה לדיני נזיקין. המשרד עוסק בתביעות נזיקין במקרים של תאונת דרכים, תאונת עבודה, פגיעה במקום ציבורי, נזקי גוף, פיצויים, אחוזי נכות.
ZAP משפטי

עורכי דין? הצטרפו עכשיו!

אודות המשרד

עו"ד אריאל פרויליך חבר לשכת עורכי-הדין משנת 1982. מומחה לדיני נזיקין. המשרד עוסק בתביעות נזיקין במקרים של תאונת דרכים, תאונת עבודה, פגיעה במקום ציבורי, נזקי גוף, פיצויים, אחוזי נכות.
 • שיחת ייעוץ בחינם
 • שירות במס' שפות (1+)
  • עברית
 • אפשרות לפגישת וידיאו

  תחומי עיסוק

  • אובדן כושר עבודה
  • נזיקין ותאונות
  • ביטוח לאומי
  • תביעות כנגד משרד הבטחון
  • תביעות ביטוח
  • נזקי גוף
  • תאונות עבודה
  • תאונות דרכים
  • מוגבלים בניידות
  • נפגעי תאונות
  • נכות כללית
  • נפגעי עבודה
  • אובדן כושר עבודה

  כתבות מאת פרויליך אריאל

  (3)
  ביטול המלצות ועדת וינוגרד על הפחתה בשיעור ריבית ההיוון - ביקורת

  ביטול המלצות ועדת וינוגרד על הפחתה בשיעור ריבית ההיוון - ביקורת

  ביטול ההמלצות, אשר התקבלו לאחרונה, יוצר למעשה עוול לציבור המבוטחים, ופועל לטובת חברות הביטוח בלבד
  5 דק'
  ועדת וינוגרד: הפחתה בשיעור הריבית לצורך היוון - מהפך

  ועדת וינוגרד: הפחתה בשיעור הריבית לצורך היוון - מהפך

  שר הרווחה אימץ את מסקנות ועדת וינוגרד, והורה להפחית את הריבית על היוון סכומי גמלאות עקב נכות ואובדן כושר עבודה מביטוח לאומי. שינוי מקדמי ההיוון עשוי להיטיב עם הנפגעים השונים, ולהעלות את סכומי הפיצוי שיקבלו מחברות הביטוח במסגרת הליכים נזקיים. לכאורה, מדובר במהפכה של ממש. האם המבוטחים באמת ירוויחו מהמהלך?
  5 דק'
  תאונת עבודה וטופס 250 - שאלות נפוצות מפורום נזיקין ותאונות

  תאונת עבודה וטופס 250 - שאלות נפוצות מפורום נזיקין ותאונות

  נפצעתם, החלקתם, קיבלתם מכה מאוד כואבת בעבודה או בדרך אליה. האם זו תאונת עבודה? לפניכם שאלות ותשובות העוסקות בנושא תאונת עבודה, אשר ליקטנו מפורום נזיקין ותאונות, המנוהל ע"י עו"ד אריאל פרויליך
  4 דק'

  שאלות מפורומים

  (30)
  נזיקין ותאונות

  נזק למקרר בעת עבודת קבלן עמידר

  קבלן שיפוצים ועובד שלו, הגיעו אליי לבצע שיפוץ מטבח, המקרר היה במטבח כשהם הגיעו, העובד הגיע ראשון וביקשתי ממנו להוציא לסלון את המקרר כי אני אישית אינני יכול לעשות זאת מסיבות בריאות, אחרת הייתי מוציא את המקרר מהמטבח, הוא ענה שהמקרר לא מפריע, והמקרר נשאר במטבח, הקבלן הגיע מיד והם החלו לעבוד ולשבור את השיש והקרמיקה כשהלכלוך והנתזים עפים ופוגעים כמובן בצידו של המקרר, אבל הדבר המשמעותי שקרה הוא שהקבלן עצמו החל לרסק את שאריות השיש עם פטיש כבד, כשהוא סנטימטרים מהמקרר, ואז באחת ההנפות של הפטיש הוא פגע בדופן המקרר , ויצר שקע של כ 8-9 ס'מ עם קילופי צבע הייתי המום, יותר מאוחר הפנתי תשומת לב הקבלן למה שעשה, והוא ענה הו כן ,מכה באמת, אני שואל האם יש מי שאחראי על הנזק? מי אחראי על הנזק במצב זה, ומה המהלך שצריך להתקיים אם כך?אני צריך לפנות למישהו? אם כן למי? מה עליי לעשות? בתודה עבור התשובה יוני

  1
  ' יוני ' | 12.04.16
  נזיקין ותאונות

  תביעה עקב נזק שגרמתי לרכב אחר בתאונה - התובעת קיבלה מחברת הביטוח שלי סכום נמוך יותר ממה שביקשה.

  לפני מספר חודשים פגעתי ברכב אחר ונגרם נזק לפגוש האחורי של הרכב הנפגע. זה קרה כאשר הרכב שלי והרכב הנפגע נסעו בכיכר ומצד ימין רכב שלישי רצה להכנס לכיכר במהירות ולכן הרכב שלפניי בלם בבלימת פתע ופגעתי בו. הנהגת השנייה פנתה לחברת הביטוח שלי (יש לי ביטוח צד ג') והגישה אסמכתאות על עלויות התיקון וירידת ערך. היא קיבלה פיצוי בסכום של כ-75% מהסכום שביקשה ולכן תובעת אותי ואת חברת הביטוח על ההפרש. היא ביקשה כ-20 אלף שקלים וקיבלה 15 אלף שקל. אין לי מושג על מה בדיוק נובעת המחלוקת בין חברת הביטוח לנהגת והאם נוהל משא ומתן כלשהוא בטרם פנתה לערכאות. אני פשוט קיבלתי זימון לבית משפט. אני שילמתי לחברת הביטוח השתתפות עצמית ובטפסים של חברת הביטוח שהייתי צריכה למלא הודיתי באשמה. השאלה שלי האם יש סיכוי שפסק הדין יקבע שאני אישית אמורה לשאת בעלות ההפרש הנדרש ולא חברת הביטוח? במידה וכן, האם העובדות הבאות רלוונטיות: 1. לרכב שלי נגרם רק סדק בפנס הקדמי כתוצאה מההתנגשות. עלות התיקון הייתה כ-250 שקלים ואילו ברכב הנפגע עלות הנזק וירידת הערך היא כ-20 אלף שקלים (לפי דו"ח שמאי והקבלה של המוסך). האם זה משהו שאני יכולה לטעון להגנתי? שלא ברור כיצד העלויות ברכב הנפגע גבוהות כמעט פי 100 מעלות התיקון אצלי. האם יש פה "ניפוח" של העלויות? 2. כשהנהגת יצאה מהרכב שלה היא אמרה מספר דברים: א. העידה על עצמה שבדיוק הייתה עסוקה באכילה ב. אמרה "שוב נפגע הטמבון שלי" כלומר זו לא פגיעה ראשונה בפגוש, הייתכן שתוקנו כעת נזקים קודמים? ג. הצביעה על נזקים בחלקו הצידי של הרכב ואמרה "אל תדאגי זה לא ממך" ואכן להבנתי מדו"ח השמאי ההתייחסות רק לפגוש האחורי ולא לנזקים בחלק הצדדי של הרכב (כאמור הפגוש האחורי לפי דברייה כבר נפגע בעבר).

  1
  אלה | 11.04.16
  נזיקין ותאונות

  רשלנות מקצועית של עורך דין

  שלום! הגשתי תביעה למשרד הביטחון עם עו"ד כאשר לאורך כל הדרך התנהל ברשלנות בוטא. זה התחיל מהגשת התביעה בכתב לא נקי לכתיבת תצהירים קצרה מבלי לפרט תאריכים או אירועים עד לכך שבשני תצהירי העדים הוא כתב את אותו תצהיר של שתי שורות ותו לא. כששאלתי אותו לפשר הדבר הוא אמר- שאני לא מבין במשפטים והוא מקצוען וכו... האמנתי לו.. הוא ערער לבית משפט השלום ושמה בכלל לא ניהל משפט - ויתר על חקירות וזאת למרות שהמומחה מטעם קצין התגמולים משקר וכותב דברים שלא אמרתי לו כלל בבדיקה לא הגיש תצהירים לא הגיש אישורים רפואיים וכמובן לא העלה את כל הטענות שלי וגם לא נתן למומחה מטעמי להגיב על חו"ד של המומחה מטעם קצין התגמולים. לא הגיש בקשה לנציב קבילות החיילים על הקבילה שהם קיבלו. וזה רק בקצרה.... בגללו הפסדתי בתיק וכעת אני צריך להגיש ראייה חדשה וגם זה לא בטוח שיקבלו מכיוון שאת המסמכים האלה הייתי יכול להגיש לפני כן ועו"ד שלי לא הגיש אותם. מה עליי לעשות?

  1
  משה | 17.03.16
  נזיקין ותאונות

  תאונה

  היום נהגתי בכביש במסלול הימני נסיעה איטית.פתאום אני שומעת חריקה ,רכב לצידי השמאלי נצמד לרכבי עם כוונה לפנות ימינה לכניסה של ביניין.לא יכולתי לפתוח את הדלת ולצאת.אלא מהדלת הימנית.ברכב הפוגע ישבה לצד הנהג אשתו.מדובר באנשים מבוגרים.האשה צעקה עליי שאצא כבר ניסיתי להסביר לה שאני לא יכולה.כאשר כולנו יצאנו הזוג הטיח בי האשמות שפגעתי ברכב שלהם.התקשרתי למשטרה שיגעו אז נאמר לי שרק אם יש נפגעים הם באים.צילמתי את הרכבים והחלפנו פרטים.הרכב שלהם חדש לכן נסערו.מסרתי טלפון והמשכתי לדרכי.קיבלתי הערכת נזק של 2000-3000שח תיקון.לאחר כשעה מהאירוע התקשר הנהג המבוגר ואמר שהוא במשטרה וצריך את הפרטים שלי.אמרתי לו שהוא רשם הכל וסיימתי את השיחה.הוא המשיך לצלצל כמה פעמים אך לא יכולתי לענות. אני תוהה מדוע הלך למשטרה הרי כל הנזק אצלו זה אפילו לא מעיכה(את הקטע הזה לא צילמתי) אילו השלכות יכולות להיות לאירוע הזה? איזה צעדים עליי לנקוט? הנזק שלי מוערך ב1500שח בלי התערבות הביטוח.האם זה נכון מצידי יהיה לתקן ללא תביעת הביטוח?

  1
  שלי | 26.07.15
  נזיקין ותאונות

  נמצא בבעיה כרגע..לא יודע מה לעשות

  חג שמח :). יש לי בעיה,אני כרגע בתהליכי עורך דין עם 2 גורמים. האחד - פיצויי נזיקין. השני - דיני עבודה. את שניהם עושה לי את אותו עורך דין,שהוא כביכול אמור להיות חבר של חבר,שאמר שיעשה לי טובה בשניהם, כמובן שתכננתי לשלם לו בסופו של דבר..או אפילו לתת לו מתנה משוגעת כזו רק על העזרה והלב הרחב שפתח בפניי. אבל כרגע,אנחנו חצי שנה אחרי הפיצויי נזיקין,בשבועיים הראשונים לפיצויי הנזיקין הוא שלח 2 מכתבים למקום ודיבר טלפונית עם המנהל והם הגיעו להסכם שהוא ישלח לו מייל עם הדרישות.. המייל מתעכב כבר חצי שנה.. אבל מרגיש לי,שזה לא באמת מעניין אותו והוא מושך את זה מאוד,וכל פעם שאני שואל אותו על זה הוא אומר שהוא מטפל בזה. המקרה השני: התחיל לפני 3 חודשים ,שם הוא שלח מכתב למקום העבודה לגבי הנושא של דיני עבודה. וגם זה נתקע אחרי מכתב אחד ששלח להם . הוא כל הזמן אומר שהוא מטפל בזה ולפני כמה ימים ששלחתי לו הודעה,הוא גם לא ענה לי,אז אני מבין שכנראה אין לו כוח ואני לא רוצה להרגיש שמישהו עושה לי טובה ובגלל זה זה מתעכב.עכשיו אני בבעיה,מה עושים במצב כזה? אני פשוט רוצה להעביר את התהליך לעורך דין אחר בתשלום,כי אני לא אוהב להרגיש קרציה ומעדיף שיצא לי כסף מהכיס. הצעתי לו מספר פעמים שירד מזה אם אין לו כוח,ואני לא אכעס.. עכשיו אני מרגיש שאני קצת תקוע. מה אפשר לעשות?

  1
  ג'ייק | 03.04.15

  הירשמו לניוזלטר המשפטי שלנו