נגישות
לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב

מיה בן חנוך

מיה בן חנוך
החליל 28/6, ראשון לציון
החליל 28/6, ראשון לציון
envelope

להתייעצות עם מומחה, השאירו פרטים ונחזור אליכם

done פנייתכם התקבלה! אנו ניצור קשר בקרוב
תחום עיסוק

פרופיל המומחה

מיה בן חנוך הינה עובדת סוציאלית קלינית (MSW), פסיכותרפיסטית מוסמכת ומומחית לשיקום. היא מטפחת ביחידים, בזוגות ובקבוצות ותחומי התמחותה נוגעים להפרעות אכילה (אנורקסיה, בולימיה והשמנת יתר), טראומות (כולל נפגעי תקיפה מינית) ובריאות הנפש.

כמו כן, מיה מכהנת כנציגת ציבור בוועדות ערר של נכות כללית במוסדות לביטוח לאומי. בעקבות ניסיונה העשיר, היא מוכרת כמומחית שיקום, נותנת ייעוץ ועובדת עם עורכי דין ואנשים פרטיים בתביעות מול חברות ביטוח, משרד הביטחון וצה"ל, מוסדות ציבור וגופים פרטיים.

תחומי טיפול, ייעוץ ומתן חוות דעת משפטית

הפרעות אכילה
למיה בן חנוך ניסיון רב בפסיכותרפיסטית במרכז להפרעות אכילה ומשקל למבוגרים בבית החולים שיבא בתל השומר. במסגרת זו היא מטפלת בהפרעות אכילה – ביניהן: אנורקסיה, בולמיה, השמנת יתר ועוד, וגם במצבי משבר מורכבים. היא נוקטת בשיטות טיפול שונות, כגון פסיכו-דינמיקה, שיטה התנהגותית-קוגנטיבית, שיטה מערכתית ועוד.

טיפול בטראומות
מיה עברה השתלמות בקורסי EMDR לטיפול מתקדמות בטראומות (ברמות 1 ו- 2). היא מטפלת באנשים שעברו טראומות שונות,  ונזקקו לטיפול אמבולטורי או לאשפוז. מיה הינה מומחית לטיפול בנפגעי תקיפה מינית, והיא אף ניהלה בעבר את פורום נפגעי תקיפה מינית באתר YNET.

בריאות הנפש ושיקום נפשי
מיה עברה קורס מדריכים בבית הספר לרפואה סוציאלית באוניברסיטת ת"א, וקורס הנחיית קבוצות. היא שימשה כעובדת סוציאלית במרפאות שונות לבריאות הנפש, ריכזה צוותי שיקום והדריכה סטודנטים ומתמחים בתחום. כמו כן, היא מבצעת אבחונים ומטפלת ביחידים, בזוגות ובקבוצות הזקוקים לטיפול נפשי.