קנסות משכר הבסיס ואי תשלום בונוסים - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • סער אהרוני

  נשלח ע"יסער אהרוני 10:38, 10 ביולי 2014

  שלום רב, אני עובד במקום עבודה כ 7 חודשים לא נדבר על כך שמעולם המשכורת לא נכנסה בזמן ותמיד או ב 12...או ב 13 אני מדבר על כך שעזבתי לפני כיומיים . ומאז אני לא מפסיק לקבל טלפונים מהמעביד שלי שהוא קיבל תלונות מכר על שמי ולכן ינקה משכרי 1500 ש"ח . ובנוסף לא ישלם לי את הבונוסים על המכירות התקינות שבוצעו ועליהם לכאורה כן היה מגיע לי תשלום המשכורת המשוערת שלי הייתה אמורה להיות כולל בונוסים כ- 6000 ש"ח א. האם חוקי לנקות משכרי קנסות על איכות מכר נמוכה ? ב. האם חוקי לא לשלם בונוסים על מכירות איכותיות ? בברכה סער

  השב
 • 10:33, 14 ביולי 2014

  חוק הגנת השכר

  חוק הגנת השכר נועד להגן על השכר של העובד המצוי בידי המעסיק, בכך שהוא מגביל את האפשרות לבצע הורדות מהשכר. סעיף 4 בחוק מאפשר לבצע הורדות מהשכר בתנאים מסויימים. כמו למשל, “חוב מוסכם”. פרשנות בית הדין לעבודה לסעיף זה קובעת כי אסור להוריד משכרו של העובד תשלום של קנס במקרים שבהם הוא מתנגד לכך. גם אם העובד חתם מראש על הסכמה לתשלום קנסות (כפי שנדרשים לעשות עובדים רבים), חייב להתקיים בירור בינו למעביד, שבו יש לעובד זכות לערער על הקנס המסוים. החוק מרשה לנכות מן השכר רק סכום מוסכם על-ידי העובד והמעביד, וכאשר אין מחלוקת בין הצדדים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.