שעות נוספות ועוד - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • mo

  נשלח ע"יmo 17:22, 5 בספטמבר 2014

  אנו צוות מדריכים שעובד בהוסטל ולאחרונה עלו לנו מספר שאלות לגבי תשלומי השכר שלנו וזכויות נוספות. נשמח אם תוכל לענות לנו עליהם 1) האם מותר למקום העבודה להוציא אותנו לחופשה כפויה ללא תשלום כאשר המקום אינו פעיל? 2) האם כאשר אנו עובדים משמרת ולאחריה יש לנו הפסקה של מספר שעות(4-8 שעות) מועט ואז חזרה לעבודה אנו אמורים לקבל שעות נוספות או שברגע שיש הפסקה החישוב מתחיל מחדש? 3) אנו עובדים בלילות ומקבלים שכר נמוך יותר(200 ₪ ל 8 שעות) עבור שעות כוננות האם במקרה שאכן יש עבודה(נניח דייר מעיר מדריך) אנו אמורים לקבל שכר גבוה יותר? ומה במקרה שרעיונית(וחוקית) אסור לנו לישון אך מעשית מרשים לנו? 4) אם אנו עובדים יום ולילה רצוף שעות הכוננות מבטלות את השעות הנוספות? 5) בכל שבוע אנו מקבלים סידור עבודה לשבוע הקרוב ובו מספר ימי העבודה שלנו כך שלפעמים אין מספיק ימי עבודה עבור תשלומי נסיעות של כרטיס חופשי ובכל סוף חודש המעסיק בודק את מספר ימי העבודה בפועל ולפי זה משלם נסיעות עד לגובה מחיר חופשי חודשי האם רשאי לעשות זאת או בתחילת החודש צריך ליידע אותי אם עלי לקנות כרטיס חופשי ולחילופין להביא לי תשלום מלא ? 6) לעתים אנו עובדים שבתות מיום שישי בצהרים עד למוצ"ש מה הדרך החוקית לחישוב ותשלום השכר עבור זה? מצטער על עומס השאלות ותודה רבה

  השב
 • 09:28, 7 בספטמבר 2014

  פורום זה נועד לתת מענה למספר רב של פונים ולכן לא אוכל להשיב לרשימת שאלות זו, אלא לשאלות ממוקדות וקצרות. במידה והינכם מעוניינים בייעוץ פרטני תוכלו לפנות למשרדי ולקבוע פגישה.
  073-2505373
  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.