תביעת פיצויים מהמעביד - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • מור

  נשלח ע"ימור 16:25, 24 בספטמבר 2014

  לעו"ד גורודיסקי שלום, ברצוני לתבוע פיצויים מהמעביד הבנתי שניתן לעשות זאת דרך ביטוח לאומי. איך אני יכולה לדעת האם החברה פשטה את הרגל או לא? מדובר במסעדה שכבר לא קיימת. תודה מראש על העזרה ושנה טובה,

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  07:58, 28 בספטמבר 2014

  במקרה של פירוק או פשיטת רגל של המעביד העובד זכאי לקבל תשלום מהמוסד לביטוח לאומי. יחד עם זאת, ההליכים הנדרשים להביא לפירוק או לפשיטת רגל של המעביד הם יקרים ומורכבים. הפתרון המומלץ בדרך כלל הוא לאסוף את כל העובדים ולפנות לייעוץ משפטי. אם לא ניתן לאסוף את כל העובדים ניתן להגיש תביעה נגד המעביד באופן אישי (אם מדובר בחברה) שכן העובדה כי מעביד אינו פועל לפירוק החברה עשויה, כשלעצמה, לגרום לכך שהוא יחוייב בתשלום באופן אישי.

  תגובה
 • 15:49, 28 בספטמבר 2014

  לעו"ד גורודיסקי שלום,

  תודה על תשובתך המהירה.
  תבעתי את המעסיק והשופטת פסקה כי עליו לשלם את הפיצויים והוא לא שילם. במידה והחברה רשומה ברשם החברות לכאורה כפעילה ומפרת חוק, האם זה אומר כי לא ניתן לתבוע את הכסף מביטוח לאומי?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.