פנסיה מוקדמת - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • שרון

  נשלח ע"ישרון 19:12, 26 בספטמבר 2014

  עבדתי כפקידה משנת 1990 בחברה מסויימת. בשנת 2011 קרתה לי תאונת עבודה, שבעקבותיה רופא תעשייה קבע, שאיני כשרה יותר לעבודה. אי לכך, פרשתי מהעבודה, והגשתי תביעה לחברת הביטוח של העבודה: תביעה לקצבת נכות. אחרי טרטורים מרובים ואחרי הגשת כל התעודות הרפואיות הרלוונטיות, קבעו לי שאקבל קצבת נכות עד אוקטובר 2015. בעבר, פניתי לפורום, ואמרו לי שאחרי שתסתיים השנה הראשונה של קצבת הנכות (10/2015), אוכל להגיש תביעה ליציאה לפנסיה. אודה לכם אם תשיבו לי על השאלות הבאות: 1. האם באמת אוכל לצאת לפנסיה כבר באוקטובר 2015 (עכשיו אני ילידת 1957 ). 2. אם כן, כיצד מבצעים את הבקשה ליציאה לפנסיה? אני מבוטחת בחברת הראל. 3. מתי אוכל למשוך את כל כספי הפנסיה שנצברו בקופת הקרן? 4. מתי ובאיזה גיל אוכל למשוך את כספי קרן הפנסיה מבלי שזה יפגע לי בזכויות לקבלת הפנסיה? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  17:12, 29 בספטמבר 2014

  התשובה כרוכה בבדיקת הנסיבות האישיות והמסמכים. מומלץ לפנות לייעוץ אישי. קבלת החלטות לגבי הסדר פנסיוני כרוכה בשיקולים אישיים רבים המשפיעים על התוצאה. להחלטות של עובד בקשר עם ההסדר הפנסיוני שלו משמעות כבדה מבחינה כספית. החלטה שגויה יכולה לגרום נזקים כספיים עצומים לפנסיה. לכן יש לקבל ייעוץ משפטי או ייעוץ פנסיוני מיועץ בלתי תלוי לגבי אופן מימוש הזכויות הפנסיוניות. חובתו של כל בעל רשיון פנסיוני (סוכן ביטוח או יועץ פנסיוני) לערוך הליך ייעוץ פנסיוני הקבוע בחוק ובסיומו לתת ללקוח מסמך המלצה בכתב. יש להקפיד לקבל מסמך כזה בכל פגישה עם סוכן ביטוח פנסיוני או יועץ פנסיוני.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.