בייבייסטר/מטפלת - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • ליאת

  נשלח ע"יליאת 22:16, 19 באוקטובר 2014

  שלום רב, הועסקתי כמטפלת במשך 11 חודשים בדיוק, ככלל יומיים בשבוע (לעיתים שלושה), ופוטרתי עקב מעבר דירה של האם. 1. האם מגיעים לי פיצויי פיטורין? קראתי כי בעקבות פס"ד של ביה"ד לעבודה - הורחב עניין הפיטורים גם ל-11 חודשים כי זה הוא זמן "סמוך" לשנה. במכתב "גמר חשבון", המעסיקה ציינה כי אני התפטרתי ולא כך היה הדבר. האם זה משנה לעניין תשלום הפיצויים? אם עליי לקבל (שהרי פוטרתי) - כיצד הם מחושבים? האם יש לשלם את ההפרש מחלק הפיצויים שבקרן הפנסיה? או אחרת? 2. ימי חופשה המגיעים לי - כיצד עליי לחשב? עבדתי בסה"כ 88 ימי עבודה, כ-4-5 שעות בכל יום. האם נכון כי החישוב הוא 4% משכר העבודה הכולל שקיבלתי בכל 11 החודשים? 3. תשלום עבור ימי חג - כיצד יש לחשב? שהרי הפסדתי ימי עבודה שיצאו על ימי החג. תודה רבה רבה והמשך שבוע טוב.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  16:21, 20 באוקטובר 2014

  במקרה של פיטורים בסמוך לתום שנת עבודה, קיימת חזקה כי הפיטורים נעשו במטרה להתחמק מחובת תשלום פיצויי הפיטורים. נטל ההוכחה לסתור את החזקה הוא על המעסיק, אשר עליו להוכיח, באמצעות ראיות מהימנות, כי מניעים אחרים הביאו אותו לפטר את העובד.
  על מנת להשיב על השאלות הספצפיות הנוספות נדרשים נתונים נוספים ובדיקת המסמכים הרלוונטים, לרבות תלושי שכר. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי פרטני.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.