הפרשת כספים לקה"ש וביטוח מנהלים - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • שרון

  נשלח ע"ישרון 18:33, 23 באוקטובר 2014

  בתחילת עבודתי בחודש אוגוסט 2013 סכמתי עם המעסיק על הפרשה לקרן השתלמות ולביטוח מנהלים. מאז הסכומים נוכו משכרי בכל חודש אך לא העברו לקופות , וכמובן גם חלק המעסיק לא הופרש.[כרגע ביטוח המנהלים על שמי ואני משלם ביטוח ריסק] פניתי מספר פעמים למעסיק אך בכל פעם טען שבחודש הבא יטפל בזה...הסכומים כבר הפכו להיות מאוד משמעותיים רציתי לדעת מה ניתן לעשות? אם נושא זה לא יפתר , והמעסיק יפשוט רגל - האם אוכל לקבל את הכספים?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  13:30, 26 באוקטובר 2014

  כאשר מעביד אינו מפקיד לפנסיה קמה לעובד עילת תביעה נגד המעביד. גם אם לא נפתח הסדר פנסיוני (קרן פנסיה או ביטוח מנהלים) וגם אם נפתח הסדר פנסיוני אך אינו משולם, העובד רשאי להגיש תביעה אישית לבית הדין לעבודה ולתבוע את ביצוע ההפקדות. כאשר המעביד מנכה משכרו של העובד ואינו מעביר את הכסף לקרן הפנסיה, מדובר בעבירה פלילית. כאשר מדובר בתופעה והמעביד לא מפקיד לכלל העובדים ניתן להגיש תובענה ייצוגית נגד המעביד.
  במקרה שהמעסיק פושט רגל ניתן להגיש תביעה לביטוח לאומי

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.