פיצויים בהתפטרות עקב מעבר עיר - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • ללא

  נשלח ע"יללא 14:52, 8 בדצמבר 2014

  שלום, לפני כחודשיים התפטרתי מעבודתי עם ותק של שנתיים, וזאת בעקבות תחילת לימודי תואר ומעבר עיר במרחק של כ100 ק"מ ממקום עבודתי. נאמר לי שלא מגיעים לי פיצויי פיטורין אבל קראתי שבנסיבות כשלי כן מגיעים לי פיצויים. מה הנכון? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  11:48, 14 בדצמבר 2014

  סעיפו הראשון של חוק פיצויי פיטורים קובע כי הזכאות לפיצויי פיטורים קמה לעובד עת השלים הוא את שנתו הראשונה במקום העבודה. עובד אשר מועסק במקום עבודה במשך שנה, או עובד עונתי אשר עבד במשך שתי עונות במשך שנתיים ברציפות, זכאים לפיצויים במקרה של פיטורים. עם זאת, הפסיקה והחוק מכירים בזכאותו של עובד אשר לא עומד בתנאי סף אלו לפיצויים. פיצויים אלו מגיעים לעובד, למשל, כאשר הוא מפוטר לאחר 11 חודשים או במקרים בהם הוא מתפטר מסיבות שאינן תלויות בו. התפטרות המזכה בפיצויים קרויה בעגה המשפטית – "התפטרות בדין מפוטר". אחד מהסיטואציות הקבועות בחוק פיצויי פיטורים ומזכות בפיצויים מתייחסת להתפטרות עקב מעבר מגורים. עם זאת, מדובר במעבר למקום מגורים מרוחק עקב נישואין באם התמלאו ארבעת התנאים - א. העתקת מקום המגורים למקום בישראל. ב. מקום המגורים החדש הוא מקום בו התגורר טרם הנישואין בן הזוג. ג. המרחק בין מקומות המגורים הוא 40 ק"מ ומעלה. ד. המרחק ממקום המגורים החדש למקום העבודה הרגיל גדל. קיים צורך בכוונה להישאר באותו מקום תקופה מסויימת, מעבר להישארות חולפת וארעית. בהנחה והמעבר לא היה עקב נישואין, הרי שאינו מזכה אותך בפיצויי פיטורים, כאמור.


  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.