סידור עבודה-שלא על-פי חוזה העסקה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • חגית

נשלח ע"יחגית 06:48, 9 במרץ 2015

שלום רב אשמח לעזרה. הסיטואציה היא זו :מנהלת המחלקה החליטה להוסיף לי משמרת ערב נוספת שלא על-פי חוזה העסקה האישי שלי.(אני עובדת במוסד ציבורי)למרות שהבהרתי בעל-פה שאין באפשרותי לבצע זאת . מאחר ולא הגענו להבנה התכנסנו אצל המנכ"ל כשבידי חוזה העבודה שלי החתום על-ידי המנכ"ל. בחוזה העבודה אני חתומה על משמרת ערב אחת בשבוע. (100% משרה).. יצאתי ממשרד המנכ"ל לאחר שלא הגענו להסכמה מאחר ואני ביקשתי שיכבד את החוזה עליו הוא חתום . דבריו של המנכ"ל "בואו נשאיר זאת ככה בינתיים" , ציינתי שאני מצטערת לא אוכל לעבוד משמרת נוספת בערב ואני מבקשת שיעבדו על פי החוזה. לאחר כשעה לערך הודפס סידור העבודה עם משמרת ערב נוספת עבורי. הוצאתי דוא"ל למנכ"ל בזה המלל: סידור עבודה-שלא על-פי חוזה עבודה (ובהמשך ציינתי את כל הכתוב לעיל בהודעה זו) וכי אני מבקשת שידאג לסדר זאת ולכבד את ההסכם עליו אנו חתומים. (לאחר השיחה עם המנכ"ל ושלא בנוכחותו גברת מנהלת הטיחה בי עלבונות (לא עניתי כלל כי זה לא העניין, וגם הגברת מבוגרת ממני במספר שנים ,מה לעשות חונכתי לערכים,גם בדיון ביקשתי שלא תכנס לפסים אישיים אלא עניינים ומקצועיים. בלבד) שאלתי האם זו לא הפרת חוזה מצד מקום העבודה? 2- האם זה לא הרעת תנאים? 3. במידה ואני לא אקבל תגובה חזרה (ואני חוששת שכך יקרה) אני מתכוונת להוציא דוא"ל נוסף בו אני מסבירה שאני אגיע לעבודה על-פי חוזה העסקה האישי שלי. האם זה נכון לעשות? 4.האם יש לי דין ודברים עם מנהלת המחלקה? אני מזכירה שהחתומים על החוזה זה המנכ"ל אני. אשמח לעצה\עזרה. קצת רקע עלי,אני עובדת במקום העבודה כ15 שנה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

08:23, 10 במרץ 2015

חוק פיצויי פיטורים קובע כי עובד שהשתנו לרעה תנאי עבודתו או שתנאי עבודתו הם כאלה שלא ניתן לדרוש ממנו להמשיך לעבוד בתנאים אלה, לרבות במקרה של הפרת זכויות העובד, רשאי להתפטר ולהיחשב כמפוטר. כאשר מתפטר עובד בטענה להרעת תנאים או דרישה להמשך עבודה בתנאים לא סבירים, עליו לתת הזדמנות למעסיק לתקן את ההרעה או את המצב הנטען ואם לא תוקן, על העובד להוכיח זאת על מנת להיות זכאי לפיצויי פיטורים.על כן, יש לבחון כל מקרה לגופו ולפי הנתונים הספציפיים לקבל החלטה נכונה. תהליך קבלת ההחלטות לקראת החלטה על סיום עבודה או במקרה של חשש מפיטורים משפיע מאוד על זכויות העובד במהלך סיום עבודתו. לכן חשוב מאוד לקבל ייעוץ משפטי טרם קבלת ההחלטות הנוגעות לסיום העבודה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.