בעיות בהפרשי הפנסיה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • אורלי טגניה

נשלח ע"יאורלי טגניה 22:45, 30 באפריל 2015

שמתי לב לפני חודשיים שיש לי בעיות בהפרשי הפנסיה המעביד הפריש הרבה פחות ממה שהיה אמור להפריש וגם ממני הפרישו הרבה פחות . ניגשתי לרואת החשבון בעבודה מכדיי לתקן את הטעות שנעשתה ואמרה לי שאכן יפקידו את כל הפרשי הפנסיה של שנה וגם יגבו ממני את שארית הכסף שלא הפרשתי עד עכשיו אין ביכולתי לשלם את שאר סכום הכסף כרגע מה עם כל הריבית שאמורה הייתה לצבור קרן הפנסיה? האם זה חוקי לדרוש ממני לשלם עכשיו כסף שאין לי . בנוסף לכך רוצים להחתים אותי בעבודה על טופס שאני מחויבת לשלם את הכסף הזה . ובמידה ואעזוב ינכו את הכסף הזה מהמשוכרת האחרונה . או שאצטרך לשלם באמצעי תשלום אחר האם זה חוקי בכלל ? אשמח לקבל תשובה במהרה . תודה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

11:01, 4 במאי 2015

על פי הדין הכללי ניתן לחייב עובד על הפרשות רטרואקטיביות בגין חלקו בפנסיה. עם זאת, בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: תלושי השכר, הפקדות פנסיוניות, הסכמי עבודה אם יש והודעה לעובד אם ניתנה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.