פיצויים והתפטרות בעת העברת בעלות של עסק - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • יניב

  נשלח ע"ייניב 07:11, 17 ביולי 2015

  שלום, במקום בו אני עובד, הבעלים מכרו את העסק, וכעת יש בעלים חדשים. הסתכלתי באינטרנט וראיתי שיש דבר כזה שאם אני מחליט להתפטר בזמן החלפת הבעלות אני זכאי לקבל את כל הפיצויים כאילו פיטרו אותי. אבל מצד שני המקום עבודה אומר לא, כי הם ביצעו צורת מכירה בכזה אופן שאי אפשר להתפטר ולקבל פיצויים. האם זה נכן מה שהם אומרים? באמת יש כל מיני סוגי מכירות שבחלקם החוק הזה לא תופס? הם מציינים שלא השתנו התנאים או החוזה עבודה שלי כעובד ואין שום סיבה שאני אדרוש פיצויים.. תודה על ההתייחסות, שבת שלום.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  08:27, 19 ביולי 2015

  בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי פרטני. ככלל, כאשר עובד ממשיך במקום העבודה אולם המעסיק מתחלף נשמרות כל זכויותיו והמעסיק החדש יהיה חייב בהן. יחד עם זאת, ראוי להקפיד שתאריך תחילת העבודה בתלושי השכר אינו משתנה. בכל מקרה, חשוב ומומלץ להסדיר בכתב את עניין רצף הזכויות כך שהמעסיק החדש יהיה אחראי על כל זכויות העובד לפי הותק המקורי שלו. לכן, במקרה כזה רצוי לקבל ייעוץ משפטי ספציפי. הצורך בייעוץ אישי עולה ככל שותק העובד גדול יותר הואיל ואז ההפסד האפשרי גדול יותר.

  תגובה
 • 09:50, 28 ביולי 2015

  שלום רב
  הנני בגיל 72, חברת השמירה בה הועסקתי, הפסידה השנה במכרז, ובמקומה נכנסת חברה חדשה.
  אינני מעוניין לעבור ולהמשיך לעבוד עם המעסיק הקודם, למקום חדש.
  שאלתי, האם במקרה כזה, אני זכאי לתשלום פיצויים מחברת השמירה, שהפסידה במכרז,
  והאם אני זכאי לקבל פיצויי פיטורין, באם אני מודיע על הפסקת עבודתי, לרגל פרישתי לגמלאות והרעה בתנאי בריאותי.
  הנני מועסק בחברה זו קרוב ל- 3 שנים

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.